دیجیتال مارکتینگ با اینستاگرام

نوشته شده توسط غزل جعفری

مدت‌ها است که جامعه کاربران اینستاگرام به یک میلیارد کاربر فعال رسیده است. ۵۰۰ میلیون نفر از این کاربران که در سراسر دنیا مستقر هستند، هر روز در حال تماشای استوری‌های اینستاگرام می‌باشند. ۲۰۰ میلیون نفر از این کاربران، به طور روزانه، حداقل از یک صفحه کاری در اینستاگرام دیدن می‌کنند و از همه مهم‌تر اینکه ۶۲ درصد از آن‌ها در یک نظرسنجی اعلام کرده‌اند که اینستاگرام در تصمیمات خریدشان نقش مهمی دارد. تمام این موارد باعث می‌شود که دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام و خدمات اینستاگرام در زمینه بازاریابی اینترنتی، هر روز در حال پیشرفت باشد و اهمیت بسیاری پیدا کند.

مفهوم اینستاگرام مارکتینگ، یا همان دیجیتال مارکتینگ (بازاریابی) با اینستاگرام، مفهوم نسبتا جدیدی است که اثرات زیادی بر روی بازاریابی اینترنتی، خریدوفروش‌های اینترنتی، خریدوفروش‌های آنلاین و خدمات شبکه‌های اجتماعی گذاشته است.

اگر بخواهیم فضای مارکتینگ اینستاگرام را یک خیابان پر از مغازه و فروشگاه در نظر بگیریم، اینستاگرام، حالا به یکی از پرزرق و برق‌ترین فروشگاه‌ها در این خیابان تبدیل شده است. در حال حاضر اینستاگرام بزرگ‌ترین ویترین آنلاین در اینترنت است. لازم است برای دیده شدن چیزی که پشت این ویترین می‌گذارید اطلاعاتی در ارتباط با بازاریابی اینترنتی در اینستاگرام کسب کنید.

دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

این روزها داشتن یک برنامه کاری با هدف برنامه‌ریزی برای استراتژی‌های مربوط به بازاریابی، خرید و فروش در اینترنت و اینستاگرام یک استراتژی بنیادین و حیاتی است. بازاریابی شبکه‌های اجتماعی یکی از زیر شاخه‌های بازاریابی اینترنتی است که مهم‌ترین آن‌ها نیز هست.

در این نوع بازاریابی سعی می‌شود تا با استفاده از شبکه‌های اجتماعی، در محیط‌های اینترنتی، بازاریابی انجام گیرد. این روش بازاریابی را بازاریابی شبکه‌های اجتماعی یا SMM می‌نامند. تجمع کاربران در پلتفرم‌های مختلف شبکه‌های اجتماعی این موقعیت را برای کسب و کارهای مختلف فراهم می‌کند که بتوانند با کمترین هزینه بیشترین شانس را برای دیده شدن و مارکت خود پیدا کنند.

وجود یک بستر با کاربرانی واقعی که از نقاط مختلف کره زمین بدون هیچ محدودیتی دور هم جمع شده‌اند از مهم‌ترین ویژگی‌های بازاریابی شبکه‌های اجتماعی است. در این موقعیت عضویت یک کسب‌وکار در رسانه‌های اجتماعی می‌تواند، در شناساندن آن برند نقش مهمی را ایفا کند. داشتن یک بازار پر رفت‌وآمد و شلوغ، در فروش نیز تأثیر بسیار مثبتی خواهد داشت.

به‌علاوه ارتباطی که در شبکه‌های اجتماعی با مشتری یا مخاطبان خود برقرار می‌کنید می‌تواند بسیار صمیمانه و مثمر ثمرتر باشد به طوری که مشتری وفادارانه و دوستانه همیشه به بررسی محتوای جدید در صفحات شما مشغول شود. این اتفاق باعث می‌شود که شما اجتماعی از مشتریان وفادار را برای خود جذب کنید.

تحقیقات نشان می‌دهد که بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی نفوذ بیشتری را در مخاطبان آن مجموعه به همراه می‌آورد. خصوصاً زمانی را در نظر بگیرید که مخاطبان رضایت خود را از خدمات یا محصول شما در فضای عمومی ابراز می‌کنند. در این حالت شانس نفوذ در میان سایر مخاطبان، دوچندان می‌شود.

خدمات اینستاگرام مارکتینگ

اینستاگرام یکی از پرجمعیت‌ترین شبکه‌های اجتماعی است که نزدیک به بیش از ۱ میلیارد کاربر فعال دارد. بازاریابی در اینستاگرام تا چندی پیش، بیشتر شبیه به یک استراتژی نوآورانه و خلاق در زمینه بازاریابی اینترنتی و خرید و فروش آنلاین بود؛ اما حالا این امر تبدیل به یکی از علائم حیاتی در زمینه بازاریابی کسب و کارهای مختلف می‌باشد.

همه کسب و کارها از کوچک تا بزرگ می‌توانند از خدماتی که از طریق اینستاگرام در اختیار آن‌ها قرار داده‌شده استفاده کنند تا به کسب‌وکار خود رونق ببخشند؛ اما همین‌که صحبت از رونق در کسب‌وکار می‌شود همه ما ناخواسته به فروش بیشتر فکر می‌کنیم.

نمی‌توان کتمان کرد که یکی از مهم‌ترین نقش‌های اینستاگرام جلب اعتماد و اعتمادسازی در میان کاربران فضاهای مجازی بوده که امروزه مقوله خرید اینترنتی به این شکل در بین توده جریان پیدا کرده است. از دیگر منافعی که کسب و کارها توانسته‌اند به آن دست پیدا کنند، فروش اینترنتی بدون محدودیت‌های پیشین جغرافیایی است.

خریدوفروش آنلاین، تنها امتیازی که اینستاگرام قادر است برای رونق بیشتر به کسب‌وکارها بدهد نیست. گاهی یک برند ممکن است برای تعامل بیشتر و دسترسی راحت‌تر کاربران به آن وارد فضای مجازی شود. در این حالت این کسب‌وکار می‌تواند از سایر خدمات یا محصولات و یا حتی سیاست‌های کاری که از دید مشتریان محروم مانده است، رونمایی کند.

با این حال ممکن است شما در جایگاه یک برند بزرگ به این موقعیت‌ها نیازی نداشته باشید و تنها به دنبال به روز نگه داشتن برند خود و تثبیت جایگاه باشند. در هر صورت مهم‌ترین نکته این است که شما باید بیشتر دیده شوید.

فضایی که اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی برای کسب و کار شما فراهم می‌آورد، فضایی دوستانه خواهد بود که با انواع موقعیت‌ها و خدمات قادر خواهید بود از آن‌ها به نفع خود استفاده کنید.

خدمات اینستاگرام این روزها از مهم‌ترین راهکارهایی است که تحت نظر گروه‌های برنامه نویسی و توسعه و موتورهای جستجوگر وب به بیشتر دیدن شدن و بالا رفتن بازدهی کمک فراوانی می‌کند. با این خدمات شما قادرید کسب و کار خود را با استفاده از راهکارهایی سریع به شکلی مؤثر و هدفمند دریافت کنید و از آن‌ها در جهت رونق به کسب و کار خود استفاده نمایید.

به طور کلی اهدافی که خدمات ر پلتفرم اینستاگرام دنبال خواهد کرد به شرح زیر خواهد بود.

 • جذب مخاطبین واقعی و فعال به روشی هدفمند : به یاد داشته باشی که در زمان خرید فالوور ممکن است افرادی به صفحه شما جذب شوند که اصلاً مخاطب شما نباشند؛ اما زمانی که این مخاطبان از طریق تبلیغات به پیج شما بیایند یعنی کامل به دنبال شما بوده‌اند و جذب شما شده‌اند.
 • افزایش اعتبار : هر چند شما بهترین خدمات را در صفحات خود ارائه دهید هیچ چیزی مانند مشاهده کردن رضایت مخاطبین نمی‌تواند اعتبار شما را در نزد مشتریان بالا ببرد. همچنین اولین اقدامی که هر شخص بعد از ورود به پیج شما برای فالو کردنتان انجم می‌دهد این است که مخاطبان واقعی شما را از زیر نظر می‌گذراند.
 • مخاطبان همیشگی : مشتریان باید مخاطبان همیشگی و وفادار شما باشند.
 • بالا رفتن فروش: با بالا رفتن مشتریان همراه با شما مطمئناً فروش شما تغییر بسیاری خواهد کرد.

خرید و فروش آنلاین با اینکه مدت‌ها است که در ایران رایج است اما در این سال‌های اخیر اعتماد به خرید و فروش اینترنتی به شدت افزایش یافته و افراد زیادی وجود دارند که چه به عنوان صاحبان و چه به عنوان مشتریان طرفدار پروپاقرص این نوع تجارت هستند.

شما به عنوان کسی که به دنبال پیشرفت است باید از این فرصت که برای کسب و کارتان فراهم شده نهایت استفاده را بکنید؛ و به هیچ عنوان نگران نباشید زیرا در تمام گام‌هایتان در این راه، ما راهنمای شما هستیم.


اطلاعات تماس
شعبه 1 و آموزشگاه: تهران، سعادت آباد، چهار راه سرو، کوچه آریا، پلاک 4، طبقه 4، واحد 7
شعبه 2: تهران، سعادت آباد، ضلع جنوب غربی چهار راه سرو، پلاک 62، طبقه 5، واحد 12
تلفن ها: 02122083926 - 02122085386 - 02122082258
ایمیل: info@sitedar.com
اینستاگرام: darkoobwebdesign
افتخارات و مجوزها
 • جزو شرکت های خلاق معاونت علمی
 • عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای
 • رتبه ۴ شورای عالی انفورماتیک
 • دارای مجوز آموزشگاه از فنی و حرفه ای
 • دارای مجوز نشر دیجیتال
 • دارای پروانه کانون آگهی و تبلیغاتی
 • پروانه کسب و کارهای مجازی
 • عضو انجمن کسب و کارهای اینترنتی
 • دارای نماد اعتماد الکترونیکی
پشتیبانی 24 ساعته 7 روز هفته