مزایای فروش محصولات به صورت آنلاین

نوشته شده توسط طراح سایت بربروشان

این روز ها که در شهرها بزرگ ازدیاد جمعیت است مردم ساعت ها در ترافیک بسر می برند و وقت زیادی از آنها تلف می شود . جدا از وقت زیاد ، ترافیک باعث سردرگمی و ناراحتی های عصبی می شود . به همین دلیل مردم ترجیح می دهند کالای مورد نیاز خود را از نزدیک ترین مکان ها خریداری کنند و امکان دارد این کالا ها را با قیمتی بسیار بیشتر تهیه کنند .

با پیشرفت تکنولوژی و پدید آمدن دستگاه ها و ابزار های ارتباطی نوین ، کسب و کار و مشاغل جدید به وجود آمده است . در سال های اخیر شبکه های اجتماعی و تلفن های هوشمند باعث شده است تا تعداد کاربران اینترنت افزایش یابد . این تحولات اینترنت را به بستری برای کسب و کار های مختلف تبدیل کرده است . بسیاری از افراد توانسته اند با استفاده از اینترنت و فضای مجازی منبع درآمد ایجاد نمایند . فروشگاه آنلاین که این روز ها تعدادشان در حال افزایش می باشد یکی از این مشاغل است . این فروشگاه ها با آنکه مجازی هستند اما تعداد زیادی کارمند دارند . فروشگاه آنلاین لوازم خانگی ، فروشگاه آنلاین لباس و فروشگاه آنلاین موبایل و … از این دسته فروشگاه هایی می باشند که کاربران بسیاری را به سمت خود جذب نموده اند .

با توجه به رونق کسب و کار های مجازی بسیاری از مشاغل که به صورت سنتی کار می کنند تصمیم گرفته اند پا به این عرصه فروش آنلاین بگذارند .فروشگاه های اینترنتی علاوه بر مزیت هایی برای فروشندگان مزیت های زیادی نیز برای مشتری ها دارد . ارائه محصول به صورت دیجیتالی بر زندگی مردم تاثیرات مثبت زیادی گذاشته است . بطوری که بسیاری از مردم ترجیح می دهند از فروشگاه های اینترنتی خرید کنند . البته خرید سنتی هنوز هم مانند گذشته رواج دارد . در این مقاله سعی داریم به سوالاتی از قبیل ؛ مزایا و معایب خرید سنتی ، چگونگی ارائه محصول به صورت دیجیتالی ، مزایا و معایب خرید اینترنتی برای خریداران و فروشندگان و … پاسخ داده می شود .

مزایای فروش محصولات به صورت آنلاین

فروشگاه اینترنتی و نقش فروشگاه دیجیتالی بر زندگی

با گسترش فناوری و تکنولوژی متقابلا نیاز های زندگی نیز بیشتر می شود . در دنیای امروز که همه کشور ها در حال توسعه و پیشرفت می باشند نیاز های زندگی مردم نیز متفاوت می گردد . در این حال ، وقت و زمان برای همه بسیار اهمیت دارد و مردم می کوشند تا از زمان خود بهترین استفاده را کنند . در میان زمان زیادی صرف خرید مایحتاج اولیه زندگی می شود . در همین راستا افراد خلاق توانستند با نو آوری امکاناتی را فراهم آورند که در وقت و هزینه مردم صرفه جویی شود و از طرف دیگر کسب و کار خودشان رونق پیدا کند . این روز ها کلماتی مانند ؛ خرید آنلاین ، خرید اینترنتی ، فروشگاه آنلاین ، فروشگاه اینترنتی ، فروشگاه دیجیتالی و از این قبیل عبارات زیاد به گوش می رسد مفهوم همه این کلمات یکی است .

فروشگاه های اینترنتی به صورت سایت ایجاد شده اند البته اخیرا در شبکه های اجتماعی قبیل Instagram , Telegram نیز صفحاتی برای فروش اینترنتی به وجود آمده است . در فروشگاه اینترنتی خریدار می تواند هر آنچه که می خواهد را انتخاب کرده و هزینه آن را یا به صورت اینترنتی یا به صورت نقدی در محل پرداخت نماید سپس وسیله ای که می خواهد به آدرس مورد نظرش ارسال می شود .منظور از خرید سنتی ، خرید معمول مردم است ؛ خرید از مغازه ها و فروشگاه های سطح شهر .

 

مزایای فروش محصولات به صورت آنلاین

مزایای خرید اینترنتی برای خریداران

با به وجود آمدن فروشگاه های دیجیتالی و آنلاین تغییرات بسیاری در شیوه خرید پیش آمده است . از مزایای خرید اینترنتی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

صرفه جویی در وقت ؛ کاربر می تواند با چند کلیک خرید های متفاوتی انجام بدهد و کالای مورد نظر خود را در کوتاه ترین زمان تحویل بگیرد .در مقابل در خرید سنتی باید ساعت ها وقت گذاشت تا آنچه می خواهیم بدست آوریم

صرفه جویی در هزینه ؛ وقتی به صورت اینترنتی خرید می کنیم هزینه رفت و آمد عملا حذف می شود . همچنین معمولا اجناسی که به صورت اینترنتی عرضه می شوند با قیمت کمتری هستند و در بسیاری از مواقع با تخفیف فروخته می شوند .

امکان مقایسه ؛ در فروشگاه های آنلاین می توانید محصولات مشابه را با یکدیگر مقایسه کنید در صورتی که در خرید سنتی امکان دارد برای مقایسه لازم باشد به چند فروشگاه و مغازه مراجعه نمایید .

تنوع محصولات ؛ یکی از عواملی که باعث شده خرید اینترنتی نزد مردم محبوب باشد ، تنوع محصولات است . معمولا در فروشگاه های دیجیتالی از هر محصول چند نوع در ابعاد و رنگ های متفاوت وجود دارد و کاربر می تواند با قدرت انتخاب بیشتری خرید نماید .

یافتن راحت محصولات ؛ در بسیاری از مواقع برای ما پیش آمده که به دنبال کالایی خاص بوده ایم و در مغازه و فروشگاه های سطح شهر آن را نیافته ایم یا بعد از مدت زیادی جستن آن را پیدا کردیم در صورتی که می توان نام آن کالا را در گوگل مورد جست و جو قرار داد و تمامی فروشگاه های آنلاین عرضه کننده آن کالا را یافت.

 

 

مزایای فروش محصولات به صورت آنلاین

مزایای فروش محصولات به صورت آنلاین برای فروشندگان

خرید اینترنتی علاوه بر اینکه به نفع خریدار است برای فروشندگان نیز سود زیادی دارد . برای آنکه فروشگاه اینترنتی داشته باشید در قدم اول لازم است یک سایت اینترنتی راه اندازی نمایید می توانید برای این کار به شرکت طراحی سایت دارکوب مراجعه نمایید تا طراح ها و برنامه نویسان ما برای شما سایت فروشگاهی حرفه ای طراحی نمایند .  در ابتدا باید بودجه ای صرف تبلیغات و بالا آمدن سایت در موتورهای جست و جو در نظر گرفته شود . هر چه قدر قوی تر عمل کنید بدون شک مشتریان بیشتری خواهید داشت .

مهمترین نکته برای موفقیت سایت های فروشگاهی داشتن استراتژی بازاریابی است . برای این کار می توانید از بازاریابان مشاوره بگیرید همچنین می توانید از مشاوران ما در این زمینه در شرکت طراحی سایت دارکوب استفاده نمایید . وقتی سایت فروشگاهی شما حرفه و با ترافیک بالا باشد مزایای زیر را برایتان ایجاد می کند :

فروش محصولات بدون واسطه 

کاهش هزینه های ناشی از اجاره و رهن مغازه ؛ صاحبان فروشگاه آنلاین فقط باید به صورت سالیانه هزینه های هاست و دامنه را پرداخت نمایید که هزینه های آنها بسیار کمتر از اجاره و رهن مغازه است .

جذب مشتری بیشتر با استفاده از ترفند های بازاریابی 

گسترش عرصه کاری ؛ بطور مثال یک مغازه در تهران کمتر پیش می آید بتواند برای شهرهای دیگر فروش داشته باشد . اما کاربران سایت های فروشگاهی می توانند از هر شهر و کشوری باشند و در صورت خرید کالا ، فروشنده آن را با روش های مختلف ارسال نماید .

گسترش ویترین مغازه ؛ مغازه هایی که در سطح شهر وجود دارند اغلب کوچک هستند و نمی توانند تنوع محصول داشته باشند و اغلب آنها موجودی کمی از محصول دارند . این امر باعث می شود فروشندگان همیشه نگران موجودی کالاهایشان باشند و هزینه های زیادی را بابت حمل و نقل موجود کردن کالا پرداخت نمایند .

عدم محدودیت زمانی ؛ همه فروشگاه های آنلاین در تمام مدت شبانه روز خدمات به کاربران می دهند و خریدار می تواند در هر ساعت از شبانه روز خرید کند اما مغازه های سطح شهر فقط تا ساعتی باز هستند پس صاحب فروشگاه اینترنتی می تواند در هر ساعتی فروش داشته باشد .

زمان کافی برای ارائه محصولات به خریدار ؛ بسیاری از مواقع پیش آمده که با مراجعه به مغازه ای با اتمام موجودی کالای مورد نظرمان روبه رو شده ایم و مجبور می شویم از محلی دیگر یا در زمانی دیگر کالای مذکور را تهیه کنیم . این اتفاق در اغلب فروشگاه های اینترنتی به وقوع نمی پیوندد . در صورت عدم موجودی کالا، خریدار می تواند ثبت سفارش کند و فروشنده به سرعت آن را تهیه و ارسال کند .

تنوع فروش ؛ این روز ها در اغلب فروشگاه های آنلاین تنوع محصولات دیده می شود . صاحب فروشگاه اینترنتی می تواند هر محصولی را در فروشگاه خود به فروش برساند . در حالی که در مغازه های سطح شهر تنوع محصولات به دلیل کمبود فضا بسیار کم است . البته در فروشگاه های بزرگ تنوع محصولات وجود دارد اما پیدا کردن کالایی خاص کمی سخت است . در فروشگاه اینترنتی ، فروشنده مجبور به فروش نوع خاصی از کالا نیست می تواند هر محصولی را بفروش برساند . سایت های فروشگاهی می توانند محصولات خود را متنوع و دسته بندی نمایند . بسیاری از فروشگاه های اینترنتی این روز ها  اغلب محصولات خوراکی ، دیجیتالی ، لوازم خانگی و … با هم به فروش می رسانند و آنها را با دسته بندی اصولی به مشتری ارائه می دهند.

جلوگیری از مشکلات فروش با پرداخت آنلاین ؛ پرداخت هزینه خرید کالا در فروشگاه های اینترنتی اغلب به صورت آنلاین می باشد و مشتری تا وقتی هزینه خرید را پرداخت نکند نمی تواند کالا را تحویل بگیرد .این کار از بسیار از مشکلات فروش جلوگیری می کند مشکلاتی مانند نسیه ، اصرار مشتری به تخفیف ، کلاهبرداری های پرداختی و … . البته در برخی از فروشگاه ها پرداخت در محل مشتری نیز وجود دارد اما مشتری می داند قیمت کالا ، قیمت نهایی است و باید پرداخت نماید .

جلوگیری از سرقت کالا ؛ این روز ها دغدغه بسیاری از فروشندگان سرقت کالاهای مغازه توسط برخی از افراد سودجو می باشد به همین دلیل انواع دوربین های مدار بسته و مخفی و سنسور خروج کالا و … را در مغازه خود فراهم نموده اند تا سرقت کالا کاهش یابد . همین تجهیزات و سرویس دوره ای آنها هزینه های بسیاری برای صاحبان مغازه ها دارد . همچنین با این تدابیر باز هم برخی از سارقان از ترفند های دیگر استفاده می کنند . این در حالی است که در فروشگاه های اینترنتی چیزی به نام سرقت کالا وجود ندارد .

همکاری با فروشگاه های دیگر ؛ در فروشگاه های آنلاین ، فروشنده می تواند از فروشندگان دیگر نیز کمک بگیرد و آنها با عقد قرار دادی محصولات خود را در فروشگاه مجازی به فروش برسانند . این کار چند مزیت برای هر دو فروشنده دارد  ؛ صاحب فروشگاه مجازی در سود فروش شریک می شود ، اگر فروشگاه مورد نظر برند باشد به اعتبار فروشگاه آنلاین می افزاید همچنین برای فروشنده نیز بستری فراهم می شود که محصولات خود را عرضه کند .

مزایای فروش محصولات به صورت آنلاین

فروشگاه اینترنتی حرفه ای

امروزه اغلب فروشگاه های اینترنتی موجود از رونق خوبی برخوردار هستند . اما برخی از فروشگاه ها تبدیل به برند شده اند و می توان گفت نرخ بسیاری از کالاهای موجود را آنها تعیین می کنند . برای آنکه در این عرصه به موفقیت برسید لازم است چند نکته را رعایت کنید . در قدم اول باید سایت فروشگاهی حرفه ای داشته باشید ؛ برای این کار می توانید به شرکت طراحی سایت دارکوب مراجعه نمایید و سایتی حرفه ای را تحویل بگیرید . طراحان سایت در شرکت طراحی سایت دارکوب با اصول بازاریابی آشنا هستند و سایتی را طراحی می کنند که از نظر بازاریابی حرفه ای باشد .

تبلیغات و سئو سایت مهمترین قدم بعدی است . اگر فروشگاه شما حرفه ای هم باشد اما سئو و تبلیغات نداشته باشد کاربران از وجود آن باخبر نمی شوند . پس طراحی سایتتان بیهوده می شود . سئو و بهینه سازی فروشگاه را نیز می توانید به کارشناسان مستقر در شرکت طراحی سایت دارکوب بسپارید تا بهینه سازی سایتتان را به بهترین نحو انجام دهند .

مورد بعدی و قابل اهمیت ، بازاریابی می باشد برای آنکه سایت تان مخاطب و کاربر جذب کند باید استراتژی بازاریابی داشته باشد . بازاریابی قسمت های مختلفی دارد که برای هر سایت باید آنها را اعمال نمود . یکی از آنها بازاریابی محتوا است محتوای سایت باید کاربر را به مشتری تبدیل نماید .

جمع بندی

به طور کلی طبق گفته های بالا ، فروشگاه آنلاین هم برای خریدار و هم برای فروشنده مزیت های فراوانی دارد . این روز ها خرید اینترنتی نسبت به خرید سنتی طرافداران بیشتری به خود جلب نموده است  به طوری که اغلب بازاریاب ها به فروشندگان توصیه می کنند فروش سنتی خود را با فروش اینترنتی توسعه دهند .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس
شعبه 1 و آموزشگاه: تهران، سعادت آباد، چهار راه سرو، کوچه آریا، پلاک 4، طبقه 4، واحد 7
شعبه 2: تهران، سعادت آباد، ضلع جنوب غربی چهار راه سرو، پلاک 62، طبقه 5، واحد 12
تلفن ها: 02122083926 - 02122085386 - 02122082258 (9 الی 17 - پنج شنبه تا 13)
ایمیل: info@sitedar.com
اینستاگرام: darkoobwebdesign
افتخارات و مجوزها
  • جزو شرکت های خلاق معاونت علمی
  • عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای
  • رتبه ۴ شورای عالی انفورماتیک
  • دارای مجوز آموزشگاه از فنی و حرفه ای
  • دارای مجوز نشر دیجیتال
  • دارای پروانه کانون آگهی و تبلیغاتی
  • پروانه کسب و کارهای مجازی
  • عضو انجمن کسب و کارهای اینترنتی
  • دارای نماد اعتماد الکترونیکی
پشتیبانی 24 ساعته 7 روز هفته