هوگه در گرافیک و طراحی وب سایت

نوشته شده توسط دارکوب

منظور از هوگه (Hygge) گرم بودن، هماهنگی، دنجی و راحتی خونه‌هاست. این کلمه چند سالی هست که تو طراحی به سر زبونها افتاده و روز بروز هم داره قدرتش بیشتر میشه. اوایل بیشتر برای دکوراسیون خونه ازش استفاده میشد، اما از نظر زیبایی بندهایی داره که تو طراحی وب و گرافیک هم میشه ازش استفاده کرد و با توجه به محبوبیت هوگه، بد نیست بعضی از عناصرش رو تو طراحی هاتون بکار بگیرید تا جذابیتش بیشتر بشه.

ضروریات هوگه

هوگه یعنی سادگی و گرمای مطبوع. تجربه یه میز شام خانوادگی با نور شمع دور یک میز روستایی، کنار شومینه، در حالی که لباسهای گرم و جورابهای پشمی پوشیدید و فضایی صمیمی بین اعضا برقراره میتونه به خوبی عناصر هوگه رو دور هم نشون بده. دور از جهان صنعتی مکانیکی شده قرن 21.

بکارگیری از ضروریات هوگه در طراحی

حالا از بیرون کلبه که نگاه کنید، نمای آجری در یک محیط پوشیده از گیاهان سبز در یک فضای روستایی، گرمای خوشایند و سادگی رو میشه دید.
میتونید اینها رو تصور کنید و با غلبه رنگهای مناسب، تصویر بدست اومده رو در طراحی وب یا گرافیکی بکار بگیرید. قرمز مایل به قهوه‌ای آجرها، سبز تازه و رنگ کاهگلی در کنار ترکیب مناسبی از سفید میتونه همون گرما و راحتی رو به کاربر سایت القا کنه و برای کسایی که دنبال هوگه تو زندگیشون میگردن انتخاب خوبیه.

رنگ و الگوی هوگه

هوگه رو میتونید با یه تخته چوبی نشون بدید که روش توت فرنگی و دانه های انار پخش شده، با یه جا شکری چینی و شکرهای پاشیده شده روی میوه ها که نشون دهنده جریان زندگیه. تصور کنید رنگ قرمز توت فرنگی و انار با پس زمینه قهوه‌ای چوب چه خوب جور درمیاد و اون هماهنگی و حس طبیعی بودن رو به طراحی میاره که حتی با وجود رنگ قرمز یه حس خنثی داره.
اگه چینی کار دست و نقشش یه سبک سنتی باشه، در کنار بهم ریختگی تصویر که حکایت از راحتی و ریلکس بودن داره خیلی خوب میتونه راحتی هوگه رو نشون بده. بنابراین هر وقت خواستید این سبک رو در طراحیتون بکار بگیرید باید از طرح های هندسی تکراری، نقاشی های دست و رنگهای روشن استفاده کنید یا مثلا با هایلایتهای آبرنگ عکس یه گل ساده رو اسکچ بزنید و جذابیت بصری بیشتری ایجاد کنید.
در هر حال نباید ظاهر کامل و تر و تمیزی داشته باشه. گرمای این طراحی تو خطوطیه که با دست کشیده شده‌اند و رنگ بعضی از قسمتها بیرون زده باشه. البته تو این کار زیاده روی نکنید. از نقص و عدم تکامل ناراحت نباشید، چون همین چیزهاست که هوگه رو هوگه میکنه.

دوام و پایداری هوگه

هوگه چیز جدیدی نیست. این مفهوم تو دانمارک قدمت زیادی داره، هرچند شاید محبوبیتش همیشه به یک اندازه نبوده، اما مهم اینه که همیشه حضور داشته و حالا که تو دوران محبوبیتش به سر میبره بد نیست یکم ازش برای بروز نگهداشتن طراحی‌هامون قرض بگیریم.

اطلاعات تماس
شعبه 1 و آموزشگاه: تهران، سعادت آباد، چهار راه سرو، کوچه آریا، پلاک 4، طبقه 4، واحد 7
شعبه 2: تهران، سعادت آباد، ضلع جنوب غربی چهار راه سرو، پلاک 62، طبقه 5، واحد 12
تلفن ها: 02122083926 - 02122085386 - 02122082258 (9 الی 17 - پنج شنبه تا 13)
ایمیل: info@sitedar.com
اینستاگرام: darkoobwebdesign
افتخارات و مجوزها
  • جزو شرکت های خلاق معاونت علمی
  • عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای
  • رتبه ۴ شورای عالی انفورماتیک
  • دارای مجوز آموزشگاه از فنی و حرفه ای
  • دارای مجوز نشر دیجیتال
  • دارای پروانه کانون آگهی و تبلیغاتی
  • پروانه کسب و کارهای مجازی
  • عضو انجمن کسب و کارهای اینترنتی
  • دارای نماد اعتماد الکترونیکی
شرکت طراحی سایت دارکوب
پشتیبانی 24 ساعته 7 روز هفته