مراحل اجرای پروژه های طراحی سایت

نوشته شده توسط طراح سایت بربروشان

امروزه در هر صنف و شغلی نیاز به یک سایت برای کسب و کار به شدت احساس می شود به همین دلیل در سال های اخیر تعداد وب سایت ها بسیار افزایش یافته است به طوری که هر شخصی برای یافتن نیاز خود در موتور های جست و جو هدف خود را می یابد . همچنین در این سال ها با توجه به نیاز مردم شرکت های طراحی سایت متعددی پدید آمده است که افراد با مراجعه به آنجا می توانند برای خود سایتی فراهم نمایند . در این بین بسیاری از مردم بدون داشتن دانش کافی و اطلاعات به این شرکت ها مراجعه می نمایند و انتظار دارند که به نتیجه مطلوبی دست پیدا کنند . به همین دلیل ما سعی داریم تا در این مقاله شما را با مراحل اجرای پروژه های طراحی وب سایت آشنا کنیم تا در هنگام مراجعه به شرکت های طراحی سایت دانش کافی در این زمینه داشته باشید همچنین این مراحل امکان دارد در شرکت های مختلف متفاوت باشد اما اصول کار بدین صورت می باشد و ما نیز در شرکت طراحی سایت دارکوب بر طبق این مراحل پیش می رویم .

مراحل اجرای پروژه های طراحی سایت

مراحل اجرای یک پروژه طراحی سایت

وقتی تصمیم به داشتن سایت می گیرید باید عوامل بسیاری را در نظر داشته باشید یکی از این عوامل مهم هزینه و بودجه ای می باشد که قرار است برای طراحی سایت به شرکت مربوطه پرداخت نمایید . قبل از شروع کار بهتر است که هزینه ها را برآورد کنید همچنین لازم می باشد که قیمت طراحی سایت چند شرکت طراحی وب سایت را ارزیابی نمایید. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به دیگر مقاله ما در زمینه برآورد هزینه طراحی سایت مراجعه کنید .سپس مراحل زیر را طی نمایید.

 1. برآورد هزینه طراحی سایت : همانطور که در بالا گفتیم لازم است تا هزینه ای بابت طراحی سایت درنظر بگیرید .
 2. هدف گذاری : هدف خود را از داشتن یک سایت بررسی کنید . آیا سایت مورد نظر برای بهبود کسب و کار می باشد یا اینکه فقط برای اطلاع رسانی است ؟ چه خدماتی می خواهید در سایت ارائه دهید ؟ آیا سایت شما قرار است خدمات آنلاین ارائه دهد ؟همچنین باید هدف خود از رفتن به یک شرکت طراحی سایت را مشخص نمایید ؛ آیا به دنبال طراحی سایت هستید یا اینکه سایت دارید و می خواهید بر روی آن سئو انجام گیرد ؟
 3. برنامه ریزی : برای داشتن یک سایت که نتیجه ای مثبت را در پی داشته باشد باید برنامه ریزی دقیق کرد . در این مرحله با کمک هدف گذاری ، نقشه ای جامع طراحی نمایید . انتظارات و اهداف خود را در چارتی طراحی نمایید نیاز نیست که چارت شما حرفه ای باشد . کافی است مراحل طراحی سایت را در برگه به زبان خود یادداشت نمایید .چارت را باید به گونه ای بنویسید که بتوان آن را در اختیار طراح گذاشت
 4. انتخاب شرکت طراحی سایت : بعد از مراحل گفته شده نیاز است چند شرکت را کاندید کنید در میان انتخاب شما باید قیمت ، نمونه کار ، پشتیبانی ، دخیل باشد . نمونه کار های شرکت مورد نظر را بررسی کنید همچنین جایگاه آنها را در موتور جست و جو در نظر داشته باشید . قیمت و تعرفه ها را نسبت به کیفیت کار شرکت ها بررسی نمایید . در آخرین مهمترین اصل پشتیبانی می باشد ، شرکتی را انتخاب نمایید که از پشتیبانی آنلاین 24 ساعته برخوردار باشد . با توجه به اینکه شرکت دارکوب نیز یکی از چند شرکت مناسب و با کیفیت در طراحی سایت می باشد ، می توان آن را انتخاب نمود زیرا ما در کنار تمام فاکتورها از پشتیبانی آنلاین 24 ساعته برخوردار می باشیم .
 5. مراجعه به شرکت مورد نظر و مشاوره : بعد از انتخاب شرکت طراحی سایت ، باید در شرکت مذکور مشاورانی وجود داشته باشند تا شما را در این راه مشاوره نمایند و در این راه پیشنهاداتی سازنده ارائه دهند . مشاوران طراحی سایت می توانند شما را در هدف گذاری ، برنامه ریزی و تمامی موارد مرتبط با سایت راهنمایی نمایند .
 6. انتخاب نام دامنه و ثبت آن  : در اینجا شما باید نامی برای سایت یا آدرس سایت در نظر بگیرید آدرس سایت باید یکتا باشد . نامی که انتخاب می کنید باید به راحتی به ذهن سپرده شود . بسته به نیاز خود و همچنین نوع سایت . .com, .org ,.ir , …  را نیز انتخاب نمایید . آدرس سایت بهتر است با محتوای سایت مرتبط باشد . سپس آن را به ثبت برسانید . این کار بهتر است توسط شرکت طراح انجام گیرد .
 7. انتخاب هاست : برای آن که وب سایت شما در فضای اینترنت مورد نمایش در بیایید باید روی یک فضایی میزبانی شود این فضا را هاست می نامند ، معمولا شرکت های طراحی سایت برای وب سایت شما هاست تهیه می کنند اما شما نیز می توانید از شرکتی دیگر به تهیه هاست بپردازید . هاست مناسب ، هاستی است که پهنای باند آن بالا و دارای پشتیبانی باشد . معمولا شرکت طراحی سایت هاستی مناسب با سایت شما تهیه می کند .
 8. جمع آوری محتوا : در این مرحله باید محتواهای مرتبط با سایت را جمع آوری کنید . این محتوا شامل مقالات ، تصاویر ، فیلم ها و … می باشد . هر آنچه که می خواهید در سایت قرار بگیرد را در اختیار شرکت طراحی خود قرار بدهید . تولید محتوا برای وب سایت ضروری می باشد و در صورتی که با استراتژی تولید محتوای درستی انجام گردد باعث رشد وب سایت می گردد.
 9. اطلاعات : اطلاعات سایت ، شامل شماره تماس ، آدرس و … را به شرکت مورد نظر تحویل دهید تا آن را در قسمت درباره ما قرار دهند .
 10. انتخاب قالب : منظور از قالب سایت تم سایت است .  در این مرحله نیاز است شما نمای سایت خود را انتخاب نمایید . شما میتوانید از میان قالب های آماده ، قالبی مناسب با محتوای سایت انتخاب کنید تا طراحان آن قالب را از پایه طراحی نمایند . البته امکان دارد شما بخواهید از قالب آماده استفاده کنید . طراحان ما در شرکت دارکوب ، قالب های انتخابی را از پایه طراحی می کنند . همچنین شما می توانید قالبی اختصاصی برای سایت سفارش دهید . تعرفه این خدمات متفاوت می باشد .
 11. برآورد هزینه : در این مرحله تمامی درخواست های شما بر اساس تعرفه های مشخص برآورد هزینه می شود .
 12. پرداخت هزینه : قبل از شروع کار کارفرما موظف است 50 درصد از مبلغ کل قرارداد را به شرکت مربوطه پرداخت نمایید تا طراحان شروع به کار کنند .
 13. طراحی قالب سایت : از اینجا به بعد کار طراحان آغاز می شود . در این مرحله طراح بعد از انتخاب نوع سایت منظور داینامیک یا استاتیک بودن ؛ که معمولا اکثر سایت ها داینامیک می باشد ، شروع به طراحی قالب سایت می کند .
 14. توسعه وب : در صورتی که سایت نیاز به برنامه نویسی داشته باشد . این کار توسط برنامه نویسان انجام میگیرد .
 15. درج اطلاعات : در این مرحله باید تمامی اطلاعات و محتوایی که کارفرما داده است را در سایت درج نمود .
 16. ریسپانسیو : در صورتی که کارفرما سفارش سازگاری سایت با تلفن همراه را داده باشد باید سایت را ریسپانسیو کرد .
 17. تهیه نسخه پشتیبان : برای آن که بعد ها بتوان مشکلات احتمالی سایت را برطرف نمود بهتر است از سایت نسخه ای پشتیبان تهیه کرد . البته این کار باید دوره ای و بعد از اعمال تغییرات نیز انجام گیرد.
 18. تست و راه اندازی و عیب یابی : قبل از تحویل سایت باید آن را در مرورگرهای مختلف تست نمود .سایت در این مرحله باید کاملا عیب یابی گردد .
 19. تحویل سایت : در این مرحله سایت به همراه یک پنل مدیریتی به کارفرما تحویل داده می شود . تا آن را ارزیابی کنند .
 20. تسویه حساب : در صورت نبود مشکل مبلغ باقی ماننده قرارداد باید پرداخت شود تا شرکت طراح ، سایت مورد نظر را آپلود نماید .
 21. آموزش : طی چند جلسه به کارفرما ، مدیریت سایت و کار با پنل مدیریت آموزش داده می شود .
 22. سئو سایت : در صورتی که شما بخواهید تا سایت در جایگاه مناسبی در موتور جست و جو گوگل قرار بگیرد لازم است تا روی آن سئو انجام دهند . در پایان کار اگر بخواهد متخصصان در مدتی این کار را برای شما انجام می دهند که تعرفه ای جدا دارد .

مراحل اجرای پروژه های طراحی سایت

جمع بندی

در اخر کار و بطور کلی می توان گفت طراحی سایت امری بسیار ساده اما پیچیده می باشد که بهتر است توسط طراحان خبره انجام گیرد . با مراجعه به شرکت طراحی سایت دارکوب با حداقل هزینه ممکن در بین شرکت های دیگر بعد از تحویل سایت نیز می توانید از خدمات ما که مهمترین آن پشتیبانی آنلاین 24 ساعتع می باشد برخوردار شوید با این قابلیت در صورت بروز مشکل بعد از تحویل سایت کارشتاسان ما آماده حل مشکلات شما می باشند .

اطلاعات تماس
شعبه 1 و آموزشگاه: تهران، سعادت آباد، چهار راه سرو، کوچه آریا، پلاک 4، طبقه 4، واحد 7
شعبه 2: تهران، سعادت آباد، ضلع جنوب غربی چهار راه سرو، پلاک 62، طبقه 5، واحد 12
تلفن ها: 02122083926 - 02122085386 - 02122082258 (9 الی 17 - پنج شنبه تا 13)
ایمیل: info@sitedar.com
اینستاگرام: darkoobwebdesign
افتخارات و مجوزها
 • جزو شرکت های خلاق معاونت علمی
 • عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای
 • رتبه ۴ شورای عالی انفورماتیک
 • دارای مجوز آموزشگاه از فنی و حرفه ای
 • دارای مجوز نشر دیجیتال
 • دارای پروانه کانون آگهی و تبلیغاتی
 • پروانه کسب و کارهای مجازی
 • عضو انجمن کسب و کارهای اینترنتی
 • دارای نماد اعتماد الکترونیکی
شرکت طراحی سایت دارکوب
پشتیبانی 24 ساعته 7 روز هفته