آیا قرار دادن لینک های شبکه های اجتماعی در سایت ضروری است

نوشته شده توسط طراح سایت بربروشان

همانطور که می دانید امروزه  بسیاری از مردم در فضای مجازی یا اینترنت حضور مداوم و مکرر دارند بدین ترتیب برخی از افراد با نوآوری و خلاقیت در این فضا حداکثر سود را از حضور مردم حاصل می شوند . نابغه های متعددی توانسته اند با طراحی اپلیکیشن و یا سایت ها مردم را به سمت خود جذب نمایند . با گسترش این اپلیکیشن ها و وب سایت ها نام شبکه اجتماعی یا social network نهاده شده است . از قبیل تلگرام ، فیس بوک ، اینستاگرام و… . شبکه های اجتماعی برای کاربران بسیار جذاب می باشد بطوری که 80 درصد از جمعیت جهان حداقل در یکی از این شبکه ها حساب کاربری دارند . با گسترش شبکه های اجتماعی و همچنین افزایش کاربران آنها مشاغل و کسب و کار های جدید و نو پدید آمده است بطوری که یک فرد می تواند بدون خارج شده از منزل کسب درآمد کند . با این حال همچنان طراحی سایت و کسب درآمد از طریق آن نسبت به شبکه های اجتماعی پیشتاز می باشد. در این مقاله می خواهیم تا از اهمیت شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاری آنها در وب سایت ها سخن بگوییم .

آیا قرار دادن لینک های شبکه های اجتماعی در سایت ضروری است

اهمیت لینک شبکه های اجتماعی در وب سایت ها

همانطور که گفتیم بیشتر از نیمی از مردم در شبکه های اجتماعی عضویت دارند . ماهیت شبکه های اجتماعی بطوری است که بستر خوبی برای تبلیغات می باشد در همین راستا است که مشاغل مختلفی در آنها پدید آمده است . با این حال اغلب افرادی که می خواهند در فضای مجازی فعالیت نمایند یا صاحبان مشاغل ؛ همچنان ترجیح می دهند فعالیت خود را ابتدا از سایت شروع نمایند .  شبکه های اجتماعی هرچه هم که کاربران بسیاری داشته باشند و بازدیدکنندگان روزانه آنها زیاد باشد ؛ نمیتوانند کاربرد وب سایت را داشته باشند یکی از دلایل آن هم می تواند فیلتر شدن دوره ای آنها باشد . شبکه های اجتماعی به دلیل نوپا بودن اطمینان کمتری را از سوی کاربر نسبت به سایت جذب نموده اند . از این رو برای شروع فعالیت به شما پیشنهاد می کنیم حتما از ایجاد یک سایت آغاز نمایید بدین ترتیب قدم اول را مستحکم برداشته اید . اما اهمیت شبکه های اجتماعی چیست ؟

آیا قرار دادن لینک های شبکه های اجتماعی در سایت ضروری است

برخی از افراد ابتدا سایت راه اندازی کرده سپس در شبکه های اجتماعی حساب کاربری ایجاد میکنند اما هیچ تاثیر مثبتی را مشاهده نمی کنند . این شیوه به هیچ عنوان مناسب نیست برای آنکه شبکه های اجتماعی تاثیر گذار باشند . ابتدا باید سایت خود را از هر لحاظ کامل کنید . ابتدا محتوای مناسب و با کیفیت درج نمایید از به روز رسانی صفحات سایت غافل نشوید . سایت شما باید سئو داشته باشد ، اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی نیز یکی از فاکتورهای سئو و بک لینک سازی می باشد .

سایت شما باید با کیفیت باشد تا کاربر آن را به اشتراک بگذارد یا اینکه ترغیب شود تا از صفحات شما در شبکه های اجتماعی بازدید نماید . در این صورت است که شبکه های اجتماعی برای سئو سایت شما موثر خواهد بود . گاهی پیش آمده که به سایتی مراجعه نموده ایم به دلیل آنکه محتوای مناسب و مفیدی داشته است در صفحات آنها در شبکه های اجتماعی عضو شده ایم و دیگر از سایت آنها بازدید نکرده ایم . این راه نیز شیوه ای غلط می باشد و محتوای سایت نباید به طور کامل در صفحات شبکه های اجتماعی قرار بگیرد بدین صورت کاربران دیگر از سایت شما بازدید نخواهند کرد و فقط به بازدید از صفحه شبکه اجتماعی شما کفایت می کنند . برای آنکه کاربران هم از شبکه های اجتماعی و هم سایت شما بازدید نمایند باید امکانات موجود در این دو فضا را متفاوت اما دنباله رو هم قرار دهید به طور مثال در شبکه اجتماعی قسمتی از محتوا را قرار دهید و از کاربر بخواهید برای مشاهده تمام محتوا به سایت شما رجوع کنند .

آیا قرار دادن لینک های شبکه های اجتماعی در سایت ضروری است

بدین ترتیب طبق صحبت های گفته شده شبکه های اجتماعی برای شما مفید خواهد بود . برخی از افراد در همه شبکه های اجتماعی موجود برای سایت خود ایجاد حساب کاربری کرده اند و لینک آنها را در سایت خود قرار داده اند و با اینکه سایت شان دارای سئو می باشد هیچ نتیجه مثبتی از شبکه های اجتماعی مشاهده نکرده اند . دلیل این موضوع این است که کاربران سایت شما از هیچ کدام از لینک ها وارد صفحات شبکه های اجتماعی شما نمی شوند به دلیل آنکه لینک های شما زیاد می باشد و آنها نمی دانند که در کدام از شبکه های اجتماعی شما عضو گردند . بدین ترتیب بهتر است حداکثر در سه شبکه اجتماعی فعالیت داشته باشید و لینک آن را در سایت خود قرار دهید . هر چه تعداد آنها کمتر باشد شما وقت بیشتری برای به روز رسانی و درج و تولید محتوا خواهید داشت .

بدین ترتیب علاوه بر اینکه کیفیت صفحات شما بیشتر می شود ، کاربران دیگر سردرگم نیستند که در کدام یک از صفحات شما عضو شوند .هر کدام از شبکه های اجتماعی که بازدیدکننده بیشتری داشته باشد می تواند حتی به تنهایی برای سایت شما مفید باشد .برای انتخاب هر کدام از آنها بهتر است ابتدا هدف خود را مشخص نمایید . منظور از هدف این است که می خواهید در حساب کاربری خود چه مطالبی را درج نمایید آیا مطالب شما شامل تصاویر و کلیپ است یا فقط مقاله می باشد ؟ برای این که بهتر نتیجه بگیرید با توجه به موضوع سایت،شبکه اجتماعی مناسب را انتخاب نمایید . در ایران پربازدید ترین شبکه های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام می باشند . این دو برنامه خوشبختانه برای هر فعالیت قابلیت های مختلفی دارد . از این رو با توجه به اینکه کاربران این شبکه ها نیز بیشتر از شبکه های دیگر می باشد ایجاد حساب کاربری می تواند برای شما بسیار موثر باشد .

آیا قرار دادن لینک های شبکه های اجتماعی در سایت ضروری است

شبکه های اجتماعی سهم زیادی را در جذب کاربران دارند به شرط آنکه به درستی از آنها استفاده شود . همانطور که گفتیم ابتدا بید سئو سایت را بدرستی انجام داد سپس یک شبکه اجتماعی را انتخاب نمود که مناسب سایت باشد همچنین بازدید کننده زیادی داشته باشد سپس لینک آن را در سایت قرار داد در این صورت است که گذاشتن لینک شبکه های اجتماعی در سایت مفید است .

بطور کلی می توان گفت فعالیت در شبکه های اجتماعی و قرار دادن لینک آن در سایت مزیت های زیر را دارد :

 • فعالیت و تبلیغات در شبکه های اجتماعی رایگان می باشد ؛ البته اگر تبلیغات به صورت گسترده باشد رایگان نیست اما بازده آن بسیار بصرفه تر از هزینه تبلیغات می باشد . به عبارتی دیگر هزینه ای که صرف تبلیغات در شبکه های اجتماعی می کنید بطور کامل بازگشت پذیر است یعنی کاربران شما این هزینه را باز می گردانند .
 • فعالیت در شبکه های اجتماعی در کنار فعالیت در وب سایت باعث به وجود آمدن حس اعتماد و اطمینان به شما از سوی کاربران می شود .
 • وقتی کاربری از سایت شما بازدید می کند و بوسیله لینک شبکه اجتماعی شما در سایت عضو آن می گردد در صورتی که محتوای صفحه شما مفید و ناب باشد بدون شک آن را بین دوستان خود به اشتراک خواهد گذاشت در این صورت کاربران شما افزایش می یابند  و در نتیجه بازدیدکننده های سایت شما بیشتر می شوند .
 • بهبود وضعیت سئو سایت با توجه به افزایش بازدیدکننده ها و به اشتراک گذاری مطالب
 • ایندکس مطالب شما در گوگل به سرعت اتفاق خواهد افتاد.
 • با توجه به اینکه کاربران شبکه های اجتماعی بسیار زیاد هستند وقتی شما در آنجا فعالیت نمایید به سرعت با سایت شما آشنا خواهند شد .

آیا قرار دادن لینک های شبکه های اجتماعی در سایت ضروری است

 

جمع بندی

جذب کاربران با استفاده از شبکه های اجتماعی بر کسی پوشیده نیست . برای این کار فقط لازم است در اینستاگرام و تلگرام حساب کاربری ایجاد نمایید . منظور از حساب کاربری در تلگرام کانال می باشد تا مطالب و ملزومات لازم مربوط به فعالیت خود را در آنجا به اشتراک بگذارید . همانطور که گفته شد محتوای سایت و محتوای حساب کاربری شما در شبکه های اجتماعی باید با هم متفاوت و در یک راستا باشد . برای این منظور وقتی مطلبی در شبکه اجتماعی به اشتراک می گذارید ادامه آن را به صورت کامل در سایت قرار دهید و از کاربران بخواهید برای مشاهده ادامه مطلب به سایت شما مراجعه نماید بدین ترتیب بازدید کنندگان سایت افزایش می یابند و بر سئو شما تاثیر مثبت خواهد گذاشت. تبلیغات در شبکه های اجتماعی را نباید فراموش نمود . هر چه تعداد اعضای صفحات شما بیشتر باشد بدون شک بازدیدکنندگان سایت شما نیز افزایش می یابند . بطور کلی می توان گفت لینک دادن به صفحات اجتماعی و همچنین اشتراک گذاری سایت در شبکه های اجتماعی یکی از فاکتورهای سئو خارجی می باشد .

 

 

 

 

 

اطلاعات تماس
شعبه 1 و آموزشگاه: تهران، سعادت آباد، چهار راه سرو، کوچه آریا، پلاک 4، طبقه 4، واحد 7
شعبه 2: تهران، سعادت آباد، ضلع جنوب غربی چهار راه سرو، پلاک 62، طبقه 5، واحد 12
تلفن ها: 02122083926 - 02122085386 - 02122082258 (9 الی 17 - پنج شنبه تا 13)
ایمیل: info@sitedar.com
اینستاگرام: darkoobwebdesign
افتخارات و مجوزها
 • جزو شرکت های خلاق معاونت علمی
 • عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای
 • رتبه ۴ شورای عالی انفورماتیک
 • دارای مجوز آموزشگاه از فنی و حرفه ای
 • دارای مجوز نشر دیجیتال
 • دارای پروانه کانون آگهی و تبلیغاتی
 • پروانه کسب و کارهای مجازی
 • عضو انجمن کسب و کارهای اینترنتی
 • دارای نماد اعتماد الکترونیکی
شرکت طراحی سایت دارکوب
پشتیبانی 24 ساعته 7 روز هفته