آینده سئو در سال 2023

نوشته شده توسط امیر سلامی

سئو یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو برای هر سایتی ضروری است. و سئو باید در زمان طراحی سایت آغاز شود. مثلا طراحی سایت فروشگاهی نیاز به رعایت اصولی از سئو دارد تا به واسطه آن محصولات بیشتری توسط موتورهای جستجو از سایت فهرست شده تا در رتبه بندی صفحه نتایج جستجو شانسی برای رقابت پیدا کنند.

با ساخت سایت با کیفیت تعداد وب سایت ها روز به روز افزایش می یابد. تعرفه طراحی سایت تقریبا (با توجه به تورم) بدون تغییر باقی مانده است. شرکت های طراحی سایت نیز توسعه بیشتری یافته اند و ما امروز شاید هزاران وب سایت فروشگاهی آنلاین داریم که برای کسب و کار ها این خبر خوبی است.

اما وقتی تعداد سایت ها زیاد می شود رتبه بندی وب سایت ها نیز رقابتی تر می گردد. این تنها مربوط به کشور ما نیست در همه جای دنیا رقابت شدیدی برای سئو وجود دارد. چون یکی از فاکتور های تعیین قیمت وب سایت رتبه آن است. امروز جایگاه برتر بدون طراحی حرفه ایی سایت و سئو ممکن نیست. از طرف دیگر موتور های جستجو مانند گوگل مدام در حال تغییر هستند. آن ها می خواهند هر چه بیشتر و بهتر منظور کاربران را در زمان جستجو درک کرده و از سوی دیگر محتوای وب سایت ها را بفهمند یعنی هوش مصنوعی می خواهد زبان انسان ها را حتی بهتر از خود آن ها یاد بگیرد تا بتواند بهترین پیشنهاد ها را در زمان جستجو ارائه دهد.

آینده سئو

بالا رفتن درک موتورهای جستجو کار SEO را نیز دشوار تر می کند. البته به نظر من این روند به طور کلی برای همه، چه کاربر چه صاحبان وبسایت خوب است. دیگر سایت های بی کیفیت در صفحه نتایج جستجو جایی نخواهند داشت (حداقل زیاد آن ها را نخواهیم دید). خوب برای این که ما وب سایت خود را به رتبه اول گوگل نزدیک کنیم یا از رتبه خوب آن محافظت کنیم لازم است که با روند کلی سئو آشنایی داشته باشیم و این که امسال یعنی 2023 میلادی سئو به چه سمتی حرکت می کند و چه چیزهایی اهمیت و ضرورت بیشتری در سئو دارند را بررسی می کنیم. ما نیز در دارکوب سعی بر آن داریم که این روند ها را مطالعه کرده و اقدام و واکنش مناسبی برای آن ها انجام بدهیم. برای دریافت خدمات بهینه سازی صفحات وبسایت، می توانید با کازشناسان سئو شرکت دارکوب که بهترین خدمات را با ارزان ترین قیمت ارائه می دهند، تماس بگیرید.

اولویت با تلفن همراه

در سال های گذشته، گوگل Mobile First Index را برای رتبه بندی وب سایت ها معرفی کرد. یعنی برای فهرست کردن مطالب از نسخه موبایلی سایت ها استفاده می شود. پس باید نسخه موبایلی شما کامل ترین آن ها باشد. اما اگر سایت شما نسخه موبایلی یا طراحی واکنش گرا (Responsive) ندارد چطور؟ باید هر چه سریع تر به فکر کاربران موبایلی باشید. چون اکثر کاربران اینترنتی از موبایل برای وب گردی استفاده می کنند. بدون یک سایت بهینه سازی شده برای کاربران موبایل رتبه وب سایت شما در جایگاه پایینی قرار خواهد گرفت. مدرک دیگری که درباره اهمیت کاربران موبایل اضافه شده است، فاکتور سرعت وب سایت برای کاربران موبایل است. برای همین یک وب سایت سریع برای کاربران موبایل برگ برنده شما در رتبه بندی است. اگر سرعت سایت شما کند است، هر چه سریع تر برای بهینه کردن سرعت آن باید اقدام کنید چرا که می تواند صدمات جبران ناپذیری به سئو سایت بزند. برای بهتر کردن سرعت لود سایت با دارکوب تماس بگیرید.

بهینه سازی اسنیپت ها

گوگل شاید دیگر نه تنها در تکنولوژی بلکه در راحتی، ظاهر و زیبایی می خواهد اول باشد. برای همین هر روز ابتکار جدیدی از آن می بینیم. گوگل می خواهد هر طور شده کاربران را خوشحال کند. برای همین امکانی به نام Featured Snippets را در صفحه نتایج جستجو اضافه کرده است که در آن کاربران بتوانند به پاسخ سریع جستجو های خود برسند. شما هم حتما به اسنیپت ها در صفحه نتایج جستجو به خصوص در سایت های انگلیسی زبان برخورده کرده اید. اسنیپت ها در بالای صفحه نتایج جستجو در جایگاه صفر نمایش داده می شوند. در سال 2023 ما انتظار مشاهده بیشتر این اسنیپت ها را داریم. این کار باعث اعتماد چند برابری گوگل به سایت شما می شود. این کار ارتباط مستقیم با کیفیت محتوای شما دارد. برای این که در جایگاه صفر قرار بگیرید، می توانید خدمات تولید محتوا با کیفیت حود را به  دارکوب بسپارید. تیم تولید محتوا دارکوب با تخقیق کلمات مهم به شکل اصولی و شناخت نیاز های کاربر، بهترین خدمات را ارائه می دهد.

خوب این اسنیپت ها چه اهمیتی دارند؟ خوب ساده است، زمانی که شما بتوانید سوالات و نیاز کاربران را در این قسمت پاسخ بدهید، شانس کلیک بیشتر را به دست خواهید آورد. حتی اگر این اتفاق نیافتد ظاهر شدن نام وب سایت شما در این قسمت باعث شناخته شدن برند شما می گردد.

بهینه سازی ویدیو ها

تنها اسنیپت ها نیستند که جایگاه خاصی در صفحه نتایج جستجو دارند. ویدئو ها نیز می توانند راه میانبری برای شما برای رسیدن به رتبه برتر باشد. ویدئو ها از آن جایی که محتوای چند رسانه ایی بوده و استفاده کردن از آن ها آسان تر و لذت بخش تر است، جذب کلیک بیشتری خواهند داشت. کاربران ترجیح می دهند به جای این که یک متن طولانی بخوانند، به تماشای یک ویدیو بنشینند. حال می تواند این ویدئو در سایت خود شما باشد یا این که در یکی از وب سایت های به اشتراک گذاری ویدئو قرار گرفته باشد. به هر حال موضوع آن مهم است. ویدئویی جایگاه برتری پیدا می کند که به موضوع مورد علاقه کاربران درباره یک کسب و کار پرداخته باشد. کافی است نیاز کاربران را بسنجید. سوال متداول آن ها را بدانید و پاسخ دهید. نام شما به عنوان پاسخ دهنده این نیاز می تواند به سرعت در دل کاربران جا باز کند. در آخر بهینه سازی ویدئو برای موتورهای جستجو فراموش نشود. در طراحی فروشگاه اینترنتی حتما به این نکته توجه کنید، چرا که باعث افزایش توجه کاربر و بهتر اراده کردن جزئیات محصول می شود در نتیجه کاربر اعتماد بیش تری به سایت پیدا می کند.

بک لینک سازی

برای این که وب سایت ما رتبه بالایی به دست آورد بک لینک سازی بسیار اهمیت دارد. هر لینکی که بین دو سایت رد و بدل می شود به منزله رای یک سایت به سایت دیگر است یعنی مطالب شما مفید و مرتبط بوده و ارزش لینک دادن را دارند. اما درباره برند چه کاری می شود انجام داد و چه اهمیتی دارد؟

گوگل برند ها را می شناسد. مردم با شناخت برند مستقیم به سراغ آن ها می رود. کاری که شما باید انجام دهید این است که تا جایی که می شود درباره نام برند خود بحث ایجاد کنید. این بحث ها موجب تکرار نام برند شما می شود. لازم نیست که حتما در این بحث ها لینکی به سایت شما ساخته شود. همین ذکر نام برند موثر است و به تدریج تاثیر گذار حواهد بود. وقتی برندی قدرت خود را به گوگل نشان بدهد دیگر در صفحه نتایج جستجو جایگاه ویژه تری خواهد داشت. خوب از این پس ببینید چطور می توانید توجه وبلاگ نویسان را به خود جلب کنید. استراتژی بک لینک سازی نقش مهمی دارد و باید با برنامه این کار را جلو برد. متخصصان سئو با دقت تمامی این امور را زیر نظر می گیرند و بهترین استراتژی را پایه ریزی می کنند. برای داشتن بک لینک های با کیفیت حتما با کارشناسان سئو دارکوب تماس بگیرید تا از تجربه چندین ساله آن ها در این زمینه بهره مند شوید.

آینده سئو در سال 2023

تولید محتوا با کیفیت

صادقانه به شما بگویم دوره تولید محتوای بی کیفیت دیگر به پایان رسیده است. الگوریتم های گوگل روز به روز هوشمند تر می شوند و آخرین آپدیت هسته گوگل تنها یک پیام را داشت: اگر می خواهید در صفحه اول باشید محتوای با کیفیت تولید کنید. محتوای شما باید بیش تر به زبان کاربران نزدیک باشد. واژه های تخصصی کسب و کار خود را یک لحظه کنار بگذارید. به این فکر کنید که کاربران عادی که در این باره اطلاعی ندارند چطور جستجو می کنند؟ این است که شما باید به سمت کلمات کلیدی بلند و محاوره ایی حرکت کنید و اگر کاربری در صفحه نتایج جستجو روی لینک سایت شما کلیک کرد محتوای شما پاسخی بدهد که کاربران از آن راضی باشند. سایت شما در انبوه تعدادی از رقیبان و سایت های دیگر، نباید یک سایت معمولی باشد و باید با دیگران تفاوت ایجاد کنید.

تولید محتوای با کیفیت می تواند گران باشد اما بسیار مهم است و جدی گرفته شود. اگر کسب و کار شما گران ترین نوع تولید محتوا را دارد، درک می کنم. مخصوصا کسانی که به تولید محتوای انگلیسی برای وب سایت های چند زبانه خود احتیاج دارند. با این حال بدانید سایت شما بدون محتوای مناسب چیزی برای عرضه و رتبه بندی شدن ندارد. الگوریتم Rank Brain گوگل با استفاده از هوش مصنوعی روز به روز محتوای یک سایت را بهتر درک می کند. از آن جایی که هدف موتور های جستجو رضایت کاربران است، محتوایی که در این راستا حرکت نکند نمی تواند شانس موفیقت در سئو داشته باشد. برای این که محتوای مناسب داشته باشید، با تیم تولید محتوا شرکت حرفه ای دارکوب، ارتباط بگیرید.

سئو محلی

شاید متوجه شده باشید که گوگل نسبت به محلی که هستید نتایج جستجو را نمایش می دهد و محل جغرافیایی کاربر برای گوگل اهمیت دارد و نسبت به آن است که نتایج جستجو را نمایش می دهد. پس اگر وب سایت دارید از متفاوت بودن رتبه سایت خود در محل های مختلف تعجب نکنید. برای همین است که باید برای سئو محلی سایت خود کاری انجام دهید. شاید بگویید که سایت من خدماتش را در همه جای دنیا می تواند ارائه دهد و یک رستوران نیست که نزدیکی آن به مشتری اهمیت داشته باشد. خوب موضوع اصلا مهم نیست. شما با کار کردن بر روی سئوی محلی، برای محل هایی که فکر می کنید مشتریان بیشتری در آن ها دارید، رتبه سایت خود را بالا برده تا با مشتریان ارتباط برقرار کنید. الگوریتم کبوتر را گوگل به واسطه همین موارد منتشر کرد و تاثیر بسیار زیادی در این رتبه بندی ها دارد.

مثلا شاید کار شما کارواش در محل است و مشتریان شما به دنبال کارواشی در سعادت آباد می گردد. خوب شما می توانید یک صفحه برای این محله باز کنید و در آن به مشتری بگویید که شما در سعادت آباد خدمات کارواش در محل را با قیمت مناسب و فوری ارائه می دهید. این را می توان نوعی سئوی محلی نامید که برای همه مشاغل به خصوص مشاغلی مثل رستوران، کاواش و غیره بسیار مهم است. این تغیرات به وجود آمده در آینده شغلی سئو هم تاثیر گذار خواهد بود و متخصصان برای این که از دانش روز فاصله نگیرند، باید دائما اطلاعات و دانش خود را آپدیت کنند. سرویس های سئو شرکت طراحی سایت و سئو دارکوب در بالاترین سطح قرار دارد و در بخش سئو محلی، کمک زیادی به زشد و پیشرفت شما می کند.

سرعت بیشتر با AMP

Accelerated Mobile Pages راهی برای نمایش سریع محتوا برای کاربران موبایل است. این محصول گوگل با کم کردن کدها و کش کردن آن کاری می کند که محتوا سریع تر در دستگاه کاربر بارگذاری شود. اما این چه ربطی به سئو دارد؟ AMP در صفحه نتایج گوگل برای کاربران موبایل در رتبه صفر قرار می گیرد پس شما این شانس را دارید که محتوای خود را برای این سیستم بهینه سازی کنید. روی موضوعاتی کار کنید که در نتایج AMP هنوز ظاهر نشده اند یا رقابت کمتری دارند. برای همین AMP می تواند راه میانبری به رتبه صفر همانند اسنیپت ها باشد.

تبلیغات گوگل ادز

تبلیغات کلیکی به خصوص گوگل ادوردز گران هستند. به خصوص با اختلاف زیاد ارزش دلار و ریال این سوال پیش می آید که آیا هنوز این تبلیغات بازدهی کافی را دارند یا خیر. فراموش نکنید زمانی که با کمک سئو، وب سایت شما به رتبه اول در صفحه نتایج جستجو می رسد پس از مدتی در آن جایگاه تثبیت می شود، تقریبا می توان امیدوار بود که به این راحتی ها این جایگاه را از دست نخواهند داد. رسیدن به جایگاه و نگه داری از آن بسیار کم هزینه خواهد بود و ماندگار است. در مقابل وقتی شما روی تبلیغات کلیکی سرمایه گذاری می کنید تاثیری بر روی رتبه سایت شما نداشته و پس از پایان رسیدن دوره تبلیغات نیاز به هزینه دوباره خواهید داشت. تاثیرات گوگل ادز کوتاه مدت است اما این مزایا را دارد که ببه طور کامل برای کاربران هدف نتایج نمایش داده می شود. این روش یکی از روش های اصلی در بازاریابی آنلاین است که با استفاده درست، می تواند نتیجه خوبی در پی داشته باشد. با توجه به هزینه بالای تبلیغات، کمتر کسب و کاری است که بتواند به طور دراز مدت از آن استفاده کرده و از آن سود کسب کند. پس بهتر است که شما روی سئو وب سایت خود کار کرده سپس در فواصل و زمان های مشخصی با کلمات کلیدی خاصی اقدام به انجام تبلیغات در گوگل کنید. شاید هم بخواهید در یک سایت مرتبط و پر بازدید بنری برای تبلیغات PPC قرار دهید. در هر حال خلاصه کلام، در مقابل هزینه های پایین و تاثیر ماندگار سئو تبلیغات هزینه و بازدهی کمتری دارند. برای سفارش تبلیغات گوگل ادز می توانید با دارکوب که یکی از برترین شرکت های مارکتینگ آنلاین در تهران است، تماس بگیرید.

آموزش سئو

برای یادگیری مباحث سئو می توانید درکلاس های آموزشگاه دارکوب که یکی از با سابقه ترین شرکت های طراحی سایت در کشور است و مجوز فنی حرفه ای در بالاترین سطح برخوردار است، ثبت نام کنید. این آموزشگاه کلاس های آموزش حرفه ای HTML، آموزش صفر تا صد PHP و آموزش حرفه ای وردپرس را توسط با تجربه ترین اساتید که چندین سال در این زمینه فعالیت می کنند و در این زمینه تخصص دارند، برگزار می کند. تمامی این کلاس ها به صورت پروژه محور برگزار می شود که دانشجویان به طور کامل به مباحث تسلط پیدا کنند.

اطلاعات تماس
شعبه 1 و آموزشگاه: تهران، سعادت آباد، چهار راه سرو، کوچه آریا، پلاک 4، طبقه 4، واحد 7
شعبه 2: تهران، سعادت آباد، ضلع جنوب غربی چهار راه سرو، پلاک 62، طبقه 5، واحد 12
تلفن ها: 02122083926 - 02122085386 - 02122082258 (9 الی 17 - پنج شنبه تا 13)
ایمیل: info@sitedar.com
اینستاگرام: darkoobwebdesign
افتخارات و مجوزها
  • جزو شرکت های خلاق معاونت علمی
  • عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای
  • رتبه ۴ شورای عالی انفورماتیک
  • دارای مجوز آموزشگاه از فنی و حرفه ای
  • دارای مجوز نشر دیجیتال
  • دارای پروانه کانون آگهی و تبلیغاتی
  • پروانه کسب و کارهای مجازی
  • عضو انجمن کسب و کارهای اینترنتی
  • دارای نماد اعتماد الکترونیکی
شرکت طراحی سایت دارکوب
پشتیبانی 24 ساعته 7 روز هفته