یک شرکت طراحی وب سایت به چه نیروهایی نیاز دارد؟ (Experts needed in a web design company)

نوشته شده توسط زینب خانکی
آدرس کوتاه: https://darkoob.co.ir/?p=2995

احتمالا برای شما هم این سوال پیش آمده که یک شرکت طراحی وب سایت به چه نیروهایی نیاز دارد؟ یا مجموعه نیروهای شرکت طراحی وب سایت چه تخصص هایی دارند؟

ما می دانیم که یک تیم طراحی وب سایت موفق و با تجربه، راه حل های هوشمندانه ای را برای طراحی هر گونه وب سایتی ارائه می دهد، که این توصیه ها به صاحبان بیزینس کمک می کند تا تعداد مخاطبان خود را افزایش داده و در نهایت منجر به رونق کسب و کار آنها شود.

مجموعه نیروهای شرکت طراحی وب سایت، سرویس حرفه ای طراحی وب را که ناشی از سال ها تجربه و سابقه است، به مشتریان خویش ارائه می نمایند. در حقیقت دریافت پروژه های جدیدی که ناشی از تجربه موفقیت آمیز مشتریان در مراجعات گذشته است، نشان از اعتماد دوباره به یک تیم طراحی وب سایت با نیروی متخصص است.

یک شرکت طراحی وب سایت به چه نیروهایی نیاز دارد

مقدمه

امروزه اکثر مردم تمایل دارند که قبل از رفتن به فروشگاه های مختلف، ابتدا با مراجعه به وب سایت ها تحقیقات آنلاین را انجام دهند. به همین دلیل است که هر کسب و کاری برای جذب مشتری بیشتر و تاثیرگذاری بر تصمیمات خرید آنها، به یک وب سایت قدرتمند و استاندارد نیاز دارد. وقتی صاحبان انواع مشاغل برای طراحی و پیاده سازی یک وب سایت کاربرپسند و ریسپانسیو از یک تیم، آژانس یا شرکت طراحی وب کمک می گیرند، می بایست با تخصص کافی به نیازهای روز آنها پاسخ داد.

تقریبا برای صاحبان تمام بیزینس ها مشکل اینجاست که ساخت هر نوع وب سایتی وقت گیر بوده و تخصص های مختلفی را می طلبد. به همین دلیل آنها با سپردن کار طراحی وب به یک آژانس طراحی سایت، از تجربه و دانش مجموعه ای از افراد متخصص بهره می برند، که در نهایت هم رضایت مندی آنها جلب شده و هم به زودی سود مکفی عایدشان می گردد.

نیروهای شرکت طراحی وب سایت: وظایف و تخصص ها

گرافیست وب سایت از نیروهای شرکت طراحی وب سایت

گرافیست وب سایت

به طور کلی طراحان گرافیک وب سایت تصمیماتی درباره اینکه سایت چگونه می بایست به نظر برسد می گیرند. آنها با انتخاب گزینه هایی در مورد چیدمان (layout)، فونت ها و تصاویر، نحوه شکل گیری وب سایت های قابل استفاده و زیبا را تعیین می نمایند. آنها همچنین ممکن است روی المنت های صفحه مانند لوگو یا تصاویر که در طراحی نهایی گنجانده می شوند کار کنند.

طراحان گرافیک در درجه اول در front end وب سایت ها کار می کنند، بنابراین باید با عناصر کدگذاری آشنا باشند. به عبارتی مرز بین طراحان گرافیک وب و طراحان وب در سال های اخیر به طور فزاینده ای تار شده است و بسیاری از طراحان گرافیک وب اکنون به دانش بنیادی تکنولوژی های وب مانند HTML و CSS نیاز دارند.

آشنایی با JavaScript نیز بسیار مفید است و بسیاری از شرکت ها ترجیح می دهند طراحان گرافیک وب را که با هر سه این تکنولوژی ها آشنا هستند استخدام نمایند. در واقع طراحان گرافیک وب تمایل دارند تا با همکاری تیم هایی از طراحان و توسعه دهندگان، وب سایت را به گونه ای زنده نمایند.

نرم افزار و تجهیزات استاندارد گرافیست وب

 • نرم افزار ادیت تصویر (Adobe Photoshop)
 • نرم افزار برنامه نویسی (Typescript، Atom.io)
 • کنترل ورژن (Jira ،Git)

مسئولیت های طراح گرافیک وب

وظایف خاص یک طراح گرافیک وب می تواند در ارگان ها متفاوت باشد، اما اکثر آنها چندین مسئولیت معمول را به عهده دارند:

طراحی و طرح بندی المنت های صفحه

یکی از مسئولیت های اصلی یک طراح گرافیک وب، طراحی و قرار دادن عناصر در یک صفحه وب است که می تواند شامل لوگو، تصاویر و همچنین عناصر متنی باشد. طراح گرافیک وب ممکن است با استفاده از نرم افزار ادیت تصویر، یک مدل ساختگی یا فریم وایر (wireframe) ایجاد کند و با توسعه دهندگان و برنامه نویسان در این زمینه همکاری نماید. در موارد معدودی، طراح گرافیک وب ممکن است کد وب سایت را نیز بنویسد.

ادیت تصاویر برای وب سایت ها

طراحان گرافیک وب تصاویری را که در وب سایت ها استفاده می شود ویرایش می کنند. این جنبه از کار می تواند شامل تغییر سایز و برش تصاویر، اصلاح رنگ ها و اطمینان از فرمت بندی و بهینه سازی تصاویر برای مرورگرهای وب موبایل و دسکتاپ باشد. علاوه بر این ممکن است طراح گرافیک وب تصاویری را از ابتدا ایجاد کرده و آنها را به عنوان تصاویر وکتور ذخیره نماید.

همکاری با توسعه دهندگان

در طول پروسه طراحی، طراحان گرافیک وب با توسعه دهندگان همکاری می کنند تا اطمینان حاصل کنند که عناصر front-end و back-end همانطور که انتظار می رود به درستی با هم کار می کنند.

تست وب سایت ها

طراحان گرافیک، وب سایت ها را از نظر قابلیت استفاده تست می کنند و از وجود و عملکرد المنت های صفحه هنگام فعال شدن سایت اطمینان می دهند. آنها ممکن است وب سایت را در تعدادی از مرورگرهای مختلف لود کنند تا مطمئن شوند که ظاهر صفحه در همه آنها سازگار است. آنها همچنین از طریق موبایل یا تبلت به سایت دسترسی پیدا می کنند تا از میزان خوانایی و عملکرد آن در مرورگرهای مربوطه اطمینان حاصل نمایند.

طراح UI

طراح UI از نیروهای شرکت طراحی وب سایت

از دیگر نیروهای شرکت طراحی وب سایت طراحان UI هستند. طراحی UI، دیسیپلین طراحی رابط های کاربری است. رابط کاربری نیز نقطه تماس فرد با یک برنامه، وب سایت یا نرم افزار است. مشابه طراحی گرافیک و طراحی وب، طراح UI نیز به نوعی طراح بصری یا ویژوال است. البته طراح UI با طراح وب متفاوت است زیرا آنها بر روی طراحی رابط برای وب سایت ها، برنامه ها و سایر محصولات دیجیتال تمرکز دارند، در حالی که طراحی وب فقط بر روی وب سایت ها متمرکز است.

طراحان UI با رویکردی انسان محور، ابتدا نیازهای کاربران را اولویت بندی می نمایند. وظیفه یک طراح UI اطمینان از زیبایی و بصری بودن رابط کاربری است (به این معنی که شخص می تواند به راحتی از طریق آن پیمایش کند). طراحی UI همچنین به شکل گیری درک مشتری از برند تجاری کمک می نماید.

یک UI Designer در واقع چه کاری انجام می دهد؟

یک طراح رابط کاربری وظیفه ایجاد ظاهر یک وب سایت را دارد. هدف نهایی طراحی UI ایجاد یک رابط کاربری بصری جذاب است که به راحتی قابل پیگیری است. از جمله وظایف او:

 • تجزیه و تحلیل رقابتی در مورد ظاهر
 • ایجاد و حفظ راهنماهای سبک (style guides)
 • طراحی بصری شامل تایپوگرافی، دکمه ها، پالت رنگ
 • طراحی تعاملی شامل انیمیشن، prototypes
 • پیاده سازی مارک تجاری در بین عناصر طراحی
 • توسعه قسمت Front-end

تایپوگرافی و طراح رابط کاربری وب سایت

مهارت های یک طراح UI

 • خلاقیت

طراحان رابط کاربری در دنیای خلاقیت زندگی می کنند و باید ایده های جدیدی در زمینه طراحی ارائه دهند. آنها همچنین باید مشکلات را از راه های ابتکاری حل نمایند.

 • توجه به جزئیات

بهترین طراحان UI جزئیات گرا هستند و به عمق مسائل مربوط به طراحی توجه دارند.

 • ارتباطات

طراحان رابط کاربری به مهارت های ارتباطی محکم نیاز دارند، زیرا آنها اغلب در تیم ها برای ایجاد محصولات قابل تحویل همکاری می کنند. آنها باید بتوانند چشم انداز خود را برای طراحی به مشتریان، توسعه دهندگان و سایر اعضای تیم طراحی منتقل نمایند.

 • تجربه استفاده از ابزارهای طراحی و prototyping

یک طراح متخصص، از ابزارهای UI مانند Adobe Photoshop ،Adobe Illustrator ،Figma ،Sketch ،Proto.io ،Adobe XD و Invision Studio استفاده می کند.

 • دانش دیسیپلین طراحی

طراحان UI در کار خود از اصول استاندارد طراحی پیروی می کنند. این اصول تست شده و واقعی، به ساده سازی روند طراحی کمک کرده و اطمینان حاصل می کند که کاربران می توانند وب سایت، اپلیکیشن موبایل یا محصولی را که در آن پیمایش می کنند به راحتی دنبال و درک نمایند. آنها همچنین باید با مفاهیمی مانند تئوری رنگ ها آشنایی داشته باشند.

آشنایی با تئوری رنگ ها از مهارت های یک طراح UI وب سایت

طراح UX

طراحی UX یا تجربه کاربر برای ایجاد محصولاتی است که تجربیات معنادار و مرتبط را به مخاطبان ارائه می دهد. این مورد شامل طراحی کل پروسه یکپارچه سازی محصول، از جمله جنبه های برند تجاری، طراحی، قابلیت استفاده و عملکرد است.

یک طراح UX که از جمله نیروهای شرکت طراحی وب سایت است، می بایست چرایی، چه چیزی و چگونگی استفاده از محصول را تماما در نظر بگیرید. سوال چرایی، انگیزه های کاربران برای پذیرش یک محصول را شامل می شود، خواه مربوط به کاری باشد که می خواهند با آن انجام دهند یا به ارزش ها و دیدگاه هایی که کاربران با مالکیت و استفاده از محصول بیان می دارند. سوال چه چیزی به کارهایی که مردم می توانند با یک محصول انجام دهند و نیز عملکرد آن اشاره دارد.

سرانجام سوال چگونگی، به قابلیت و کیفیت درست کار کردن آن به روشی در دسترس و دلپذیر مربوط می شود. طراحان UX به منظور ایجاد محصولی که کاربران بتوانند با آن تجربیات معناداری کسب نمایند، پرسش های Why را قبل از تعیین What و سپس How بررسی می کنند.

طراح UX از نیروهای شرکت طراحی وب سایت

طراحی UX، کاربر محور است. طراحان UX از زمینه های مختلفی مانند طراحی بصری، برنامه نویسی، روانشناسی و طراحی تعاملی آگاهی دارند. طراحی کاربر محور به این معنی است که شما باید در زمینه دسترسی و محدودیت های جسمی بسیاری از کاربران بالقوه مانند خواندن متن های کوچک، روی اسکوپ بیشتری کار کنید. وظایف معمول یک طراح UX اغلب شامل موارد زیر است:

 • تحقیقات کاربر
 • ایجاد پرسوناژ
 • طراحی wireframes
 • طراحی prototype های تعاملی
 • تست کردن طرح ها

البته این وظایف می تواند از یک سازمان به سازمان دیگر بسیار متفاوت باشد، اما آنها همیشه از طراحان می خواهند که طرفدار کاربران باشند و نیازهای کاربران را در مرکز تمام تلاش های طراحی و توسعه قرار دهند. به همین دلیل است که اکثر طراحان UX کاربر محور بوده و تلاش خود را برای آگاهی بیشتر ادامه می دهند تا زمانی که همه مسائل و نیازهای کاربر را به صورت بهینه حل نمایند.

وظایف یک طراح UX وب سایت

متخصص بهینه سازی و سئو وب سایت

متخصص سئو از دیگر نیروهای شرکت طراحی وب سایت، کسی است که وب سایت ها را برای دستیابی به رنکینگ بالاتر در موتورهای جستجو بهینه می کند. به عبارت دیگر متخصص سئو شخصی است که می داند چگونه از موتورهای جستجو، ترافیک بیشتری را به دست آورد.

در حقیقت بهترین متخصصان سئو افرادی هستند که در تعدادی از زمینه های مختلف دیجیتال مارکتینگ تبحر کافی دارند. این مقوله شامل مهارت های اصلی SEO (مانند بهینه سازی تگ عنوان) است. اما شامل سایر مهارت های دیجیتال مارکتینگ مانند نوشتن و طراحی وب نیز می باشد. با این حساب مهارت های کلیدی مورد نیاز یک متخصص سئو عبارت است از:

 • امکان یافتن کلمات کلیدی مناسب با حجم بالا و رقابت کم
 • درک اساسی از زبان برنامه نویسی HTML
 • چگونگی و مکان صحیح اضافه کردن کلمات کلیدی به یک صفحه وب
 • مهارت های نوشتاری متوسط تا پیشرفته
 • مهارت در ایجاد محتوای بصری، مانند ویدیو و اینفوگرافیک
 • امکان تبلیغ، ایجاد بک لینک و لینک به صفحات اصلی
 • درک چگونگی تاثیر SEO تکنیکی بر رنکینگ
 • دانش ترندهای نوظهور SEO و تغییرات الگوریتم Google

متخصص دامین و وب هاستینگ

میزبانی وب و میزبانی دامین، گرچه ارتباط زیادی با هم دارند، اما دو سرویس متفاوت هستند. وب هاستینگ به کاربران امکان می دهد محتوای وب سایت خود را در سرورهای اینترنتی ایجاد و ذخیره کنند. دامین هاستینگ، نام دامنه را ارائه می دهد که به بازدیدکنندگان کمک می کند تا به محتوای وب سایت شما دسترسی پیدا کنند.

وب هاستینگ

اگر به محتوای وب خود به عنوان یک فروشگاه فکر می کنید، یک میزبان وب فضای فیزیکی را برای نمایش محصولات فروشگاه فراهم می کند. در این مورد متن، تصاویر، فیلم ها و سایر مطالب تشکیل دهنده سایت فروشگاهی شما را شامل می شود.

دامین هاستینگ

یک میزبان دامین یک نام دامنه مانند www.yourdomain.com را ارائه می دهد که بازدید کنندگان می توانند با استفاده از آن شما را پیدا نمایند. نام دامنه مانند آدرس خیابان است که افراد را به مکان وب سایت شما هدایت می کند. میزبان دامین، نام دامنه را ذخیره و ثبت آن را تسهیل می نماید.

برنامه نویس سمت کلاینت و سرور

برنامه نویس سمت کلاینت و سرور از نیروهای شرکت طراحی وب سایت

سمت سرور

از مهمترین نیروهای شرکت طراحی وب سایت برنامه نویسان می باشند. بدین منظور برنامه نویس سمت سرور برنامه ای را می نویسد که با تولید محتوای صفحه وب روی سرور کار می کند:

 • پرس و جو از دیتابیس
 • دسترسی یا نوشتن فایل روی سرور
 • تعامل با سرورهای دیگر
 • ساختار دادن به اپلیکیشن های وب
 • پردازش روی اطلاعات ورودی کاربر

زبان های برنامه نویسی برای برنامه نویسی سمت سرور عبارتند از:

 • PHP
 • ++C
 • JAVA
 • JSP
 • Python
 • Ruby on Rails

سمت کلاینت

برنامه نویس سمت کلاینت برنامه ای را می نویسد که روی ماشین سرویس گیرنده یا کلاینت (مرورگر) اجرا می شود و با رابط کاربری و هر پردازش دیگری که می تواند در دستگاه سرویس گیرنده اتفاق بیفتد مانند خواندن یا نوشتن کوکی ها، سر و کار دارد:

 • ذخیره سازی موقت
 • ایجاد صفحات وب تعاملی
 • تعامل با حافظه لوکال
 • ارسال رکوئست دیتا برای سرور
 • تعامل به عنوان یک رابط بین سرور و یوزر

زبان های برنامه نویسی برای برنامه نویسی سمت کلاینت عبارتند از:

 • Javascript
 • VBScript
 • HTML
 • CSS
 • AJAX

متخصص امنیت وب سایت

متخصص امنیت وب سایت از نیروهای شرکت طراحی وب سایت

می دانیم همه وب سایت ها مستعد حمله هستند و محافظت از آنها باعث ایجاد اعتبار و اعتماد بیشتر مخاطبین می شود. در نتیجه متخصص امنیت وب سایت و سرور جز ضروری ترین نیروهای شرکت طراحی وب سایت می باشد.

متخصص امنیت وب سایت اطمینان می دهد که وب سایت، ضد بدافزار و حمله بوده و داده های مشتریان به خوبی محافظت می شود. در واقع وب سایت ها توسط متخصصین بوسیله ابزارها و نرم افزارهای امنیتی وب سایت، از نظر آسیب پذیری، باگ ها و بدافزارهای احتمالی اسکن می شوند.

متخصص امنیت با استفاده از برخی نرم افزارها می تواند هک های backdoor، هک های redirect و Trojans و بسیاری دیگر از تهدیدات را اسکن نماید. متخصص بوسیله یک نرم افزار امنیتی، در صورت بروز هرگونه مشکلی مطلع شده و راه حل هایی برای رفع آنها ارائه می دهد. از جمله وظایف یک متخصص امنیت:

 • اسکن Malware
 • حذف بدافزار و هک وب سایت
 • مانیتورینگ تغییر فایل ها
 • نظارت بر بلک لیست و اسپم
 • مانیتورینگ کلی امنیت وب سایت و دیتابیس
 • کاهش DDoS
 • فایروال اپلیکیشن های وب (WAF)
 • شبکه تحویل محتوا (CDN)
 • بررسی مشکلات امنیتی بوجود آمده

وب سایت ها معمولا از اطلاعات حساس شخصی افراد مانند جزئیات کارت اعتباری استفاده می کنند. به همین دلیل بسیاری از مسائل مربوط به امنیت سایت وجود دارد که ممکن است به طرق بی شماری رخ دهند:

 • سورس کد وب سایت

وقتی کد وب سایت به خوبی توسعه نیافته باشد، بسیاری از مسائل امنیتی ممکن است پیش  آید. اگر مدیریت وب سرور و اپلیکیشن های وب شما پیچیده است نقاط ضعف، اشکالات، باگ و نقص امنیتی یک امر محتمل است. به عبارت بهتر، هرچه سایت داینامیک تر باشد، احتمال بروز اشکالات و حفره های امنیتی نیز بیشتر می شود.

 • دسترسی بازدید کنندگان وب سایت

وب سایت هایی وجود دارند که فضایی را برای تعامل بازدیدکنندگان ایجاد می کنند، دقیقا مانند یک اتاق چت. بدین ترتیب شانس بیشتری برای آسیب پذیری وب سایت ایجاد می شود. وقتی راهی وجود دارد که بازدیدکنندگان از طریق آن اجازه دسترسی به منابع شرکتی را پیدا می کنند، شناسایی و تمایز بین بازدیدکنندگان اصلی و بدافزارها پیچیده تر می شود. بنابراین محدود کردن یا متوقف کردن افراد غیر مجاز، یک چالش است.

متخصص دیجیتال مارکتینگ

متخصص دیجیتال مارکتینگ از نیروهای شرکت طراحی وب سایت

می دانیم که تبلیغات سنتی دیگر مانند گذشته موثر نیستند و اکنون شرکت ها باید محتوای معناداری را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند. متخصص بازاریابی دیجیتال از دیگر نیروهای شرکت طراحی وب سایت است که در کنار تیم بازاریابی برای شناسایی بازار هدف، ایجاد تصویر برند تجاری و ایجاد یک کمپین بازاریابی، در اینترنت و تکنولوژی های دیجیتال فعالیت می کند.

وظایف یک متخصص بازاریابی دیجیتال

متخصصان بازاریابی می توانند در زمینه های خاصی مانند بهینه سازی موتور جستجو (SEO)، جستجوی پولی (PPC)، رسانه های نمایشگر، رسانه های اجتماعی و فیدهای خرید تخصص داشته باشند. متخصصان دیجیتال مارکتینگ تلاش می کنند تا کمپین های بازاریابی موثر را به صورت آنلاین آغاز نمایند. آنها در ارزیابی نیازهای بازار مصرف مهارت دارند و کشف می کنند که چگونه و از کجا در مورد روند و تقاضای مصرف کننده اطلاعات کسب نمایند.

متخصصان بازاریابی دیجیتال وظیفه توسعه استراتژی مورد استفاده در بازاریابی آنلاین محصولات یک شرکت را دارند. این کار با کنار هم قرار دادن تبلیغات آنلاین مختلف و کمپین های ارسال ایمیل انجام می شود. لیست مهارت های اصلی مورد نیاز متخصص بازاریابی دیجیتال:

 • دانستن اصول مارکتینگ
 • دانستن نحوه برنامه ریزی و داشتن توانایی مدیریت زمان
 • دانش در زمینه های اصلی بازاریابی (سئو، رسانه های اجتماعی، بازاریابی محتوا، بازاریابی از طریق ایمیل، PPC و SEM)
 • دانستن درباره ایجاد و اجرای استراتژی بازاریابی
 • گسترش حضور اجتماعی و حمایت از مارک ها به طور موثر
 • آپدیت بودن در زمینه روندها و اخبار بازاریابی (تغییر در الگوریتم ها)

برای فردی که در دنیای دیجیتال کار می کند مهم است که درک اساسی از کدگذاری داشته باشد. متخصصان بازاریابی دیجیتال معمولا با توسعه دهندگان وب و طراحان وب کار می کنند و داشتن دانش اولیه HTML و چند زبان برنامه نویسی (CSS ،Ruby ،JavaScript ،PHP) بسیار مفید است.

پشتیبان وب سایت

پشتیبان وب سایت از نیروهای شرکت طراحی وب سایت

پشتیبان وب از جمله نیروهای شرکت طراحی وب سایت است که هر چیزی را، از زبان برنامه نویسی گرفته تا وب سرور پوشش می دهد. همچنین وب سایت را مجبور به انجام وظایفی می کند که شما تمایل دارید انجام شود. به بیان دیگر اگر بخواهید تمام کارهای انجام شده در سایت طول عمر داشته باشد، بهترین راه برای دستیابی به این هدف نگهداری مداوم سایت توسط یک پشتیبان وب است.

تیم تست کننده و آنالیز

آنالیز وب به معنای جمع آوری، گزارش دادن و تجزیه و تحلیل داده های وب سایت می باشد. همچنین هدف اصلی تست تجزیه و تحلیل وب، بهینه سازی تجربه مشتریان آنلاین است. این مهم نه تنها تکنولوژی ایجاد گزارش بوده بلکه حتی بیشتر از آن یک روش بهینه سازی وب سایت است و سازمان ها را قادر می سازد وب سایت را به منظور کسب سود بیشتر بهبود بخشند. در نتیجه متخصص آنالیز وب از ضروری ترین نیروهای شرکت طراحی وب سایت است.

برای بهبود عملکرد وب سایت شما می بایست از روش های آزمایشی مختلفی مانند تست تجزیه و تحلیل وب A/B و WAAT با استفاده از سلنیوم استفاده کنید.

 • تست A/B شما را در مورد اجرای اجزای قابل کلیک در صفحه وب روشن می نماید.
 • تست WAAT با استفاده از ابزار سلنیوم برای تست کردن اپلیکیشن های Android و iOS به کار می رود.

اپراتور وب سایت

اپراتور وب به نوعی فرماندهی یک سایت مستقر را بر عهده دارد. وی اصولا یک هدف دارد: افزایش درآمد وب سایت. نقطه قوت یک اپراتور وب سایت این است که آنها می توانند از منابع موجود در وب سایت شما استفاده کنند و ارزش زیادی را به آنها اضافه نمایند. این امر به ویژه اگر یک تازه کار در وب سایت باشید و تماس زیادی در فضای ایجاد SEO/CRO وب سایت نداشته باشید، بیشتر صدق می کند.

یک اپراتور از نیروهای شرکت طراحی وب سایت بوده که می تواند به عنوان مدیر وب سایت عمل کند و حتی قادر است وب سایت را تغییر داده یا پیکربندی مجدد نماید. اپراتور وب سایت همچنین می تواند مجوزهای دسترسی به وب سایت را تنظیم نماید، لاگین به سیستم را فعال کند، داکیومنت یا فوتر پیش فرض را تغییر دهد، انقضا محتوا را تنظیم کند و ویژگی های ریتینگ محتوا را فعال نماید.

تولیدکننده محتوا

تولید کننده محتوا از نیروهای شرکت طراحی وب سایت

مسئولیت تولیدکننده محتوا معمولا ایجاد، ویرایش و ترتیب متن، فیلم، صدا، تصاویر و سایر مطالبی است که ممکن است در یک وب سایت گنجانده شود. تولیدکنندگان آنلاین برخلاف اجرای وب سایت از نقطه نظر فنی، شخصیت یک وب سایت را تعریف و حفظ می کنند.

این کار می تواند شامل انتقال مقالات مثلا از Google Docs به وردپرس باشد. انتخاب تصاویر متناسب با مقاله، تنظیم کلمات کلیدی، متا-توضیحات، دسته ها و برچسب ها برای جلب بازدید از فیسبوک، توییتر و LinkedIn است. به بیانی دیگر تهیه کننده محتوا شباهت زیادی به تهیه کننده فیلم دارد!

توسعه دهنده وب سایت

از دیگر نیروهای شرکت طراحی وب سایت توسعه دهندگان وب هستند. هدف آنها این است که وب سایت مشتری به سرعت در اینترنت مشاهده یا تبلیغ شود. یک توسعه دهنده همچنین در نوشتن اسکریپت های سفارشی برای مشتریان خود با استفاده از زبان های مختلف اسکریپت نویسی مهارت دارد. آنها می توانند از HTML CSS و زبان های برنامه نویسی مانند Javascript ،PHP یا SQL استفاده نمایند.

یک توسعه دهنده ماهر، وب سایت مشتری را با توجه به یک بازار خاص طراحی می کند. همچنین روش های ابتکاری برای نمایش خدمات یا محصولات ایجاد می نماید. یک توسعه دهنده وب با پیشنهاد ایده هایی که مزایایی نسبت به وب سایت های رقبا دارد، به مشتریان خود کمک شایانی می کند.دارکوب نام تجاری ثبت شده. دارای مجوز از سازمان نظام صنفی رایانه ای و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی. رتبه چهار شورای عالی انفورماتیک کشور.

آموزشگاه طراحی وب سایت و سئو دارکوب با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای تاسیس شد.

دارکوب به عنوان شرکت خلاق توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزیده شد.
پشتیبانی 24 ساعته 7 روز هفته