داده های ساماندهی شده باید خاص هر صفحه درست شوند

نوشته شده توسط طراح سایت مهندس زنگی

داده های ساماندهی شده باید خاص هر صفحه درست شوند
4 (80%) 1 vote

دیروز داشتم تو خبرهای گوگل میگشم که دیدم تقریبا یک هفته پیش این خبر اومده که داده های ساماندهی شده نباید در چند صفحه وب سایت کپی بشن.
اگه صفحه ای نیاز به داده های ساماندهی شده داشته باشه، این داده ها باید خاص خودش درست بشن و نباید از صفحات دیگه کپی برداری بشن.
در واقع یک نفر از وبمسترهای گوگل سوال پرسیده بود که: “آیا میشه یه سرویس نوشتاری فقط در یک صفحه استفاده بشه یا آیا میتونه در صفحات مختلفی که یک موضوع مشترک دارند یکی باشه؟ اینو میپرسم چونکه من نوشته هایی در زمینه های مشخصی دارم که مارک آپ هستند. البته صفحات فرعی هم داریم که اونها رو هم مارک آپ میکنیم.”
با توجه به اینکه نوشته ها با استفاده از داده های ساماندهی شده مارک آپ میشن، وبمستر گوگل یک راهکار کلی در پاسخ به این سوال داده بود که با هم میخونیم:
“داده های ساماندهی شده در یک وب سایت یا در یک صفحه باید خاص همون صفحه باشه. نباید یه چیز کلی بنویسید که به همه صفحات بخوره و همونو در همه صفحات کپی کنید.
بلکه با توجه به عنوان هر صفحه یک متن مخصوص به خودش بنویسید. من گاهی اوقات از نوشته هایی که مخلوط و در هم هستند و فقط توضیح دادند که این وب سایت قراره راجع به چه مسائلی بنویسه تعجب میکنم. شما باید واقعا یک توضیح بنویسید.”
این وبمستر دیگه بیشتر توضیح نداده که اگه داده های ساماندهی شده کپی شده رو در یک سایت پاک کنید چه اتفاقی میفته، ولی میشه حدس زد که احتمالا مثل بقیه محتوای تکراری و کپی شده باهاش برخورد میشه.
با توجه به این موضوع، بهتره که هیچ چیزی رو در صفحه کپی نکنید، چه با داده های ساماندهی شده مارک آپ شده باشه چه نه.دارکوب نام تجاری ثبت شده. دارای مجوز از نظام صنفی رایانه ای و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی. رتبه چهار شورای عالی انفورماتیک کشور.