مراحل طراحی سایت با PHP

نوشته شده توسط صفوی

در حوزه دیجیتال، سایت صرف نظر از اندازه و نوع کسب و کار، یک عنصر ضروری برای مشاغل است. این به آنها کمک می کند تا حضور برند خود را از طریق اینترنت افزایش دهند و مرزهای جغرافیایی را بشکنند. طراحی سایت حرفه ای می تواند برای دستیابی به استراتژی های بازاریابی مختلف به منظور کمک به رونق کسب و کار شما مورد استفاده قرار گیرد. طراحی های سایتی که با تفکر ایجاد شده اند، نسبت به هر شکل دیگری از ابزارهای بازاریابی، دامنه گسترده ای دارند.

اهمیت طراحی سایت

طراحی سایت برای انجام تجارت و برجسته کردن حضور آنلاین آن در بازارهای رقابتی مدرن اجتناب ناپذیر شده است. طراحی سایت سریع شامل تمام اطلاعاتی مانند جزئیات یک شرکت، محصولات یا خدمات آن، مخاطبین، وبلاگ ها و موارد دیگر است. طراحی حرفه ای وب این توانایی را دارد که هویت سازمانی دلخواه یک کسب و کار را ایجاد کند و پیام برند خود را به مخاطبان هدف برساند. طراحی خلاقانه صفحه وب ابزاری برای نرخ تبدیل بهتر است که توسط آن یک شرکت می تواند به رشد ثابتی در فروش و درآمد دست یابد. علاوه بر این، طراحی های وب آنلاین کاربرپسند، اعتماد را برای محصولات یا خدمات ایجاد می کند، که برای ایجاد یک پایگاه مشتری پایدار و وفادار ضروری است.

مزیت داشتن یک سایت

امروزه داشتن یک سایت شرکتی به اندازه داشتن یک مغازه، دفتر یا شماره تلفن ثابت حیاتی است. تحقیقات نشان داده است که از هر ده نفر، شش نفر از مشتریان از برندها انتظار دارند که محتوای آنلاین در مورد تجارت خود داشته باشند. اگر صاحب کسب وکاری هستید که وارد دنیای آنلاین نکرده اید، دلایلی وجود دارد که شما را مجاب می کند که آن را راه اندازی کنید.

البته گفتنی است که قبل از شروع به ایجاد یک سایت، در مورد آنچه که امیدوارید با سایت خود به دست آورید فکر کنید. تحقیق در مورد سایت های رقبا می تواند به شما کمک کند تا ایده ای واضح از آنچه ممکن است برای شما بهترین نتیجه را داشته باشد به دست آورید.

1- حضور آنلاین هفت روزه و بیست و چهارساعته

داشتن یک سایت به این معنی است که مشتریان همیشه می توانند شما را در هر زمان و هر مکان پیدا کنند. حتی در خارج از ساعات کاری، سایت شما همچنان به یافتن مشتریان جدید ادامه می دهد. آنها می توانند به راحتی در خانه خود به اطلاعات مورد نیاز دسترسی داشته باشند. به علاوه، از آنجایی که امروزه اکثر شرکت ها سایت را دارند، این احتمال وجود دارد که با آفلاین ماندن مشتریان خود را به رقبای خود از دست بدهید.

2- تبادل اطلاعات

در ساده ترین حالت، سایت یک راه سریع و آسان برای برقراری ارتباط بین خریداران و فروشندگان فراهم می کند. می توانید ساعات کاری خود را فهرست کنید، اطلاعات تماس، تصاویر مکان یا محصولات خود را نشان دهید و از فرم های تماس برای تسهیل درخواست های مشتریان بالقوه یا بازخورد مشتریان موجود استفاده کنید. حتی می توانید ویدیوهای تبلیغاتی را بارگذاری کنید تا واقعاً مشتریان خود را جذب کنید و کسب و کار خود را به روشی مؤثر و مقرون به صرفه بفروشید. همچنین یک راه خوب برای تبلیغ کانال های رسانه های اجتماعی و ایجاد یک جامعه با مشتریان خود است.

3- اعتبار

در دنیای مدرن امروزی، این انتظار وجود دارد که هر شرکت معتبری به نوعی حضور آنلاین داشته باشد. مشتریان بالقوه به احتمال زیاد به هر کسب و کاری که شماره تلفن یا آدرس فیزیکی ندارد، بی اعتماد خواهند شد و همین امر را می توان در مورد نداشتن سایت و آدرس ایمیل نیز بیان کرد. اینها ابزارهای مفیدی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات مهم در مورد کسب و کار شما با مشتریان و پاسخ دادن به همه چیزهایی هستند که ممکن است داشته باشند. علاوه بر این، داشتن یک سایت با کیفیت خوب و استفاده آسان باعث می شود مشتریان با استفاده از خدمات شما احساس راحتی کنند، زیرا تصور می کنند می توانند تجربه مثبت یکسانی را در همه زمینه های کسب وکار شما داشته باشند.

4- هزینه ها را کاهش می دهد

علاوه بر نمایش اطلاعات به سادگی، می توانید با طراحی سایت ارزان برای فروش مستقیم کالاها و خدمات به مصرف کنندگان نیز استفاده کنید، در برخی موارد نیاز به استفاده از فروشگاه های فیزیکی را که شامل هزینه های عملیاتی زیادی هستند (دستمزد کارکنان، اجاره، خدمات آب و برق) را از بین ببرید.

حذف این فاکتور های هزینه بر، به شما این امکان را می دهد که قیمت های خود را کاهش دهید و به کسب و کار خود مزیت رقابتی واقعی بدهید. همچنین می تواند به صورت سایت داخلی در کسب و کار شما استفاده شود. آیا خبری دارید که بخواهید با همکاران به اشتراک بگذارید یا اطلاعات مهمی دارید که توسط مدیریت قابل دسترسی باشد؟ داشتن یک سایت داخلی می تواند در زمان شما صرفه جویی کند زیرا هر چیزی که نیاز دارید یک سایت است و در هر زمان می توان به آن دسترسی داشت.

5- گسترش بازار

از آنجایی که سایت شما برای همه در سراسر جهان قابل دسترسی است، توانایی عبور از موانع جغرافیایی هرگز آسان تر از این نبوده است. هر کسی، از هر کشوری، می تواند شرکت شما را پیدا کند.

6- دیدگاه مصرف کننده

ابزارهای تحلیلی به شما این امکان را می دهند که مشخص کنید مشتری معمولی شما چه کسی است، چگونه شما را پیدا کرده است، چه چیزی را دوست دارد، و کسب و کار خود را برای به حداکثر رساندن خرید از طریق سایت خود تطبیق دهید. طیف متنوعی از داده های موجود همچنین می تواند به شما در درک بهتر نحوه تأثیر کانال های رسانه های اجتماعی بر برند شما کمک کند و حتی می تواند فرصت هایی را برای تغییر جنبه های آفلاین کسب وکارتان مانند زمان افتتاح شعب، تبلیغات و محدوده محصولات برجسته کند.

7تبلیغات

ابزارهایی مانند گوگل ادوردز یا تبلیغات در فیس بوک به شما این قدرت را می دهد که با دقت و اطمینان بسیار بیشتری نسبت به روش های تبلیغات آفلاین سنتی به مشتریان دسترسی پیدا کنید. سئو و تبلیغات آنلاین راه بسیار خوبی برای کمک به افزایش آگاهی هستند، اگر به درستی انجام شود، ترافیک سایت شما افزایش می یابد. اولین شرکتی باشید که یک مشتری جدید بالقوه هنگام جستجوی یک محصول یا خدمات خاص به صورت آنلاین می بیند و از صفحه تماس سایت یا ویژگی های تجارت الکترونیکی خود استفاده کنید تا خرید یک محصول یا یافتن یک فروشگاه خرده فروشی را آسان تر از همیشه کنید.

7- رقبای آنلاین

اگر سایتی ندارید، به احتمال زیاد رقیب شما این کار را خواهد کرد، این بدان معناست که شما فرصت به دست آوردن مشتریان جدید از دست داده اید و با طراحی سایت می توانید در خط مقدم ذهن آنها قرار بگیرید.

9- خدمات مشتری آنلاین

سایت ها راه آسان تری برای رسیدگی به خدمات مشتری ارائه می دهند. با ارائه پاسخ به سوالات متداول در بخش پرسش های متداول می توانید هزینه های خدمات مشتری را کاهش دهید و در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید و همچنین اطلاعات بسیار بیشتری را ارائه دهید. همچنین به این معنی است که مشتریان می توانند فوراً پاسخ دریافت کنند و باعث صرفه جویی در زمان می شود که به تشویق روابط مثبت مشتری در دراز مدت کمک می کند.

10- فرصت رشد

سایت ها، به طور کلی، راه های بسیار خوبی برای ارائه مکانی هستند که نشان می دهند شرکت شما در مورد چه چیزی است، چه چیزی به دست آورده است و چه چیزی می تواند در آینده به دست آورد.

چرا درک اولیه از روند طراحی مهم است؟

برای اینکه بدانید سایت شما جزء مهمی از استراتژی های تجاری و بازاریابی شما است، نیازی به دانستن نحوه کدنویسی ندارید. با خرید سایت PHP می توانید این روند را سرعت بخشید.

با این حال، با درک چند نکته، ممکن است احساس کنید که شما و طراحتان می توانید یک گفتگوی منسجم داشته باشید و می توانید نیازهای خود را واضح تر بیان کنید.

برای افرادی که از فناوری و مسیر طراحی سایت آگاه نیستند، کار با یک طراح یا شرکت طراحی سایت می تواند دشوار باشد. آنها از عباراتی مانند CSS، HTML ،Java و PHP استفاده می کنند که ممکن است برای شما به عنوان یک صاحب کسب و کار اهمیت کمی داشته باشد.

این عبارات به زبان هایی اشاره دارد که توسعه دهندگان وب برای نوشتن کد و ایجاد یک طراحی جذاب استفاده می کنند. اکثر صاحبان کسب و کار نیازی به درک اصول طراحی وب ندارند، اما می تواند به دانستن اصول اولیه قبل از شروع گفتگو در مورد تغییر طراحی وب خود یا شروع یک طراحی جدید کمک کند.

معرفی زبان PHP

این یک زبان برنامه نویسی پویا و سمت سرور است که به طراحی سایت ها و برنامه های کاملاً کاربردی کمک می کند. PHP می تواند بهترین زبان طراحی سایت در سال های اخیر باشد. ممکن است که PHP رقبایی مانند جاوا اسکریپت داشته باشد که امیدوارند جای آن را بگیرند. اما در طول سال ها، PHP جایگاه غالب خود را به عنوان ستون فقرات 80 درصد از وب سایت ها حفظ کرده است، نشانه ای از این که PHP باقی مانده است و دلایل بسیار خوبی برای این موضوع وجود دارد.

در حالی که PHP یک زبان برنامه نویسی قدیمی است که برخی از ویژگی های زبان های برنامه نویسی جدید را ندارد، اما همچنان به تکامل خود ادامه داده است.  با این تکامل، سطحی از بلوغ به دست می آید: PHP به خوبی مستند شده، به خوبی پشتیبانی می شود و استفاده از آن آسان است.

PHP اغلب در سایت های پر داده یا برای توسعه برنامه های تحت وب استفاده می شود. این یک زبان منبع باز است که به راحتی می توان آن را تغییر داد تا نیازهای کسب و کار یا سایت شما را برآورده کند. سایت های بزرگی مانند وردپرس و فیس بوک از PHP برای مدیریت و پردازش داده های خود استفاده می کنند.

PHP چه ویژگی هایی دارد؟

نیمی از وب از زبان برنامه نویسی PHP قرار استفاده می کنند. حتی بزرگترین سیستم مدیریت محتوای سایت در جهان، یعنی وردپرس، از ویژگی های PHP استفاده می کند.

PHP یک زبان برنامه نویسی وب منبع باز است. با جامعه ای بزرگ و گسترده از توسعه دهندگان، پشتیبانی سایت را بسیار راحت تر از همیشه امکان پذیر می سازد.

PHP از سرور خود استفاده می کند بنابراین سریعتر از JSP و ASP است

دارای نحوی (Syntax) قابل درک است. آموزش PHP می تواند بسیار آسان و کوتاه مدت باشد.

PHP مستقل از پلتفرم است، بنابراین کد بر روی هر سیستم عامل به راحتی قابل اجرا است

PHP یک زبان با دستورات مختلف است، می تواند هدفی را در چند خط کد انجام دهد

مانند هر زبان اسکریپت نویسی دیگری، PHP اساساً ابزاری است که هم برای اتصال به پایگاه داده جهت دریافت اطلاعات و هم برای تحویل آن اطلاعات به سرور وب و برای نمایش در مرورگر از HTML استفاده می کند. اما جنبه های زیادی از PHP وجود دارد که آن را از سایر زبان ها متمایز می کند.

PHP برای چه مواردی استفاده می شود؟

PHP می تواند به عنوان زبان طراحی سایت برای توسعه صفحات وب پویا و تعاملی، برنامه های کاربردی و پلت فرم های تجارت الکترونیک (فروشگاه های اینترنتی آنلاین) استفاده شود. PHP برای انواع وظایف وب، از تولید صفحات وب پویا، ارسال ایمیل و جمع آوری فرم های وب تا ارسال و دریافت کوکی ها، مناسب است. از آنجایی که PHP می تواند اطلاعات را در یک پایگاه داده ذخیره، حذف و اصلاح کند، به یک پایه قوی برای ایجاد برنامه های کاربردی وب از جمله سیستم های مدیریت محتوا (CMS)، پایگاه های داده آنلاین سفارشی، سایت های تجارت الکترونیک، برنامه های کاربردی بازی و طراحی پورتال های اجتماعی تبدیل شده است.

مزایای طراحی سایت با PHP

PHP امروزه یکی از کاربردی ترین زبان برنامه نویسی طراحی سایت در دنیای وب به شمار می رود. طیف وسیعی از عملکردهای آن، مجموعه ای شگفت انگیز از افزونه ها برای گسترش قابلیت ها، ماهیت منبع باز و پشتیبانی عظیم جامعه آنلاین، PHP را به محبوبیت همیشگی در میان مبتدیان و همچنین آژانس های توسعه تاسیس در سراسر جهان تبدیل کرده است و مراحل طراحی سایت با PHP را بسیار گسترش داده است.

بنابراین چه چیزی باعث می شود PHP اینقدر محبوب و پرکاربرد زبان برنامه نویسی در سراسر جهان باشد؟

خوب، مزایای زیادی وجود دارد که PHP نسبت به زبان های دیگر دارد، بیایید بیشتر به جزئیات بپردازیم.

 1. یادگیری آسان و ساده

PHP یکی از ساده ترین زبان های برنامه نویسی در نظر گرفته می شود. در مقایسه با سایر زبان های وب، PHP نیازی به مطالعه بسیار فشرده ندارد. سینتکس PHP منطقی و به خوبی سازماندهی شده است. حتی توابع فرمان نیز به راحتی قابل درک هستند، زیرا به توسعه دهنده می گویند که چه عملکردی را انجام می دهند. در نتیجه، توسعه دهندگان وب ایجاد و بهینه سازی برنامه را بسیار آسان می دانند. دوره آموزش طراحی سایت به ویژه دوره طراحی سایت با PHP یکی از دوره های پرطرفدار و محبوبی است که البته از سوی آموزشگاه دارکوب زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای با به روزترین مطالب آموزشی برگزار می شود.

 1. بسیار انعطاف پذیر

PHP چه در طول یک پروژه در حال انجام و چه پس از اتمام پروژه بسیار انعطاف پذیر است. انعطاف پذیری در یک زبان برنامه نویسی بسیار مهم است، زیرا عملکرد می تواند در هر زمان در طول یک پروژه تغییر کند. بهترین بخش در مورد PHP امکان ایجاد تغییرات حتی پس از شروع پروژه است و این باعث صرفه جویی در زمان ارزشمند مشتری می شود.

یک برنامه نویس مجبور نیست کدهای تازه یا توابع دستوری بنویسد، زیرا تغییرات در کدها و توابع موجود قابل انجام و استفاده است.

 1. یکپارچه سازی و سازگاری آسان

PHP با اکثریت بزرگی از سیستم عامل ها سازگار است. به راحتی می تواند بر روی پلتفرم های مختلف از جمله یونیکس، سولاریس و لینوکس اجرا شود. از آنجایی که می توان آن را بدون تلاش با سایر فناوری ها مانند جاوا ادغام کرد، نرم افزار موجود نیازی به توسعه مجدد ندارد. این صرفه جویی در وقت و هزینه است.

 1. عملکرد کارآمد

بسته به نحوه کدهای توسعه دهنده وب، PHP این پتانسیل را دارد که به یک زبان کارآمد تبدیل شود. هنگامی که برای نوشتن کد استفاده می شود مقیاس پذیر است و همچنین می تواند برای ایجاد تعداد زیادی برنامه استفاده شود. زمانی که یک سایت دارای چندین صفحه وب باشد، این زبان برنامه نویسی انتخابی مناسب است.

 1. مقرون به صرفه

PHP یک زبان وب منبع باز است، از این رو کاملا رایگان است. هیچ هزینه ای برای خرید مجوزها یا نرم افزارهای گران قیمت وجود ندارد. می تواند با پایگاه داده های مختلف مانند MySQL، Apache و PostgreSQL به طور موثر کار کند. هزینه توسعه یک سایت با استفاده از PHP حداقل ممکن است.

 1. به برنامه نویس وب کنترل بیشتری می دهد

در مقایسه با سایر زبان های برنامه نویسی، PHP به توسعه دهنده سایت اجازه می دهد تا کنترل بیشتری داشته باشد. سایر زبان های برنامه نویسی توسط اسکریپت های طولانی و پیچیده احاطه شده اند، اما این موضوع برای PHP صادق نیست. چند خط کد ساده کافی است. علاوه بر این، توسعه دهندگان سایت می توانند تگ های HTML را اضافه و یا ترکیب کنند و محتوا را بسیار پویاتر کنند.

توسعه دهندگان در هنگام استفاده از PHP نیازی به قرار دادن کدها در مکان مناسب ندارند، زیرا بین تگ ها نوشته می شود. از این رو، توابع و کدها تا زمانی که درون تگ ها هستند، لازم نیست به ترتیب خاصی نوشته شوند.

آنچه برای ساخت یک سایت PHP نیاز دارید

قبل از شروع، مطمئن شوید که یک ویرایشگر متن ساده یا محیط توسعه آماده PHP را نصب کرده اید. می توانید با ابزار ساده ای مانند Notepad ویندوز کدنویسی PHP را شروع کنید. نمونه های موجود در این آموزش در Notepad++ نوشته شده است.

همچنین باید یک وب سرور PHP برای آپلود فایل های خود داشته باشید. این ممکن است یک سرور راه دور یا یک رایانه محلی با محیط LAMP (Linux، Apache، MySQL، PHP) یا WAMP (Windows، Apache، MySQL، PHP) نصب شده باشد. اگر از ویندوز استفاده می کنید، برای شروع این راهنمای نصب WAMP را دنبال کنید.

 

از آنجایی که مشتریان خواستار و مستحق یک تجربه سریع و غنی از ویژگی ها هستند، به یک شریک توسعه PHP نیاز دارند که بتوانند به آن اعتماد کنند. شرکت دارکوب با سابقه ای درخشان در توسعه برنامه های PHP و تیمی مجرب متشکل از متخصصان PHP و CMS، سایت ها، فروشگاه های تجارت الکترونیک، برنامه ها و پورتال های سفارشی سازی شده را طراحی و ارائه کرده اند که به کسب وکارها کمک می کنند سریعتر روند آنلاین شدن خود را طی کنند و از پیشرفت سریع در این عرصه باز نمانند.


اطلاعات تماس
شعبه 1 و آموزشگاه: تهران، سعادت آباد، چهار راه سرو، کوچه آریا، پلاک 4، طبقه 4، واحد 7
شعبه 2: تهران، سعادت آباد، ضلع جنوب غربی چهار راه سرو، پلاک 62، طبقه 5، واحد 12
تلفن ها: 02122083926 - 02122085386 - 02122082258
ایمیل: info@sitedar.com
اینستاگرام: darkoobwebdesign
افتخارات و مجوزها
 • جزو شرکت های خلاق معاونت علمی
 • عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای
 • رتبه ۴ شورای عالی انفورماتیک
 • دارای مجوز آموزشگاه از فنی و حرفه ای
 • دارای مجوز نشر دیجیتال
 • دارای پروانه کانون آگهی و تبلیغاتی
 • پروانه کسب و کارهای مجازی
 • عضو انجمن کسب و کارهای اینترنتی
 • دارای نماد اعتماد الکترونیکی
پشتیبانی 24 ساعته 7 روز هفته