طراحی وب سایت شرکتی

نوشته شده توسط طراح سایت بربروشان

آدرس کوتاه این مقاله: http://darkoob.co.ir/?p=2133

همانطور که می دانید امروزه بسیاری از مشاغل کسب و کار خود را به وسیله اینترنت توسعه و گسترش داده اند . از همین رو در فضای اینترنت نیز رقابت افزایش یافته است . برای آنکه بتوان در بستر اینترنت به تجارت و کسب و کار پرداخت در مرحله اول باید یک سایت داشته باشید . در واقع کاربران و مخاطبان از طریق این سایت با شما ارتباط برقرار می کنند و کسب و کارتان را می شناسند . سایت های موجود در اینترنت به چند دسته عمده تقسیم می شوند.

 • سایت های شرکتی و تجاری
 • سایت های آموزشی
 • سایت های خبری و آگهی
 • وب سایت های فروشگاهی و فروش آنلاین
 • سایت های دانلود فیلم
 • سایت های سرگرمی

بسته به نوع کسب و کارتان می توانید یکی از این نوع سایت ها را داشته باشید . اگر کسب و کارتان فروش محصول و تولیدات است می توانید کار خود را با یک سایت فروشگاهی گسترش دهید . اگر شغل شما تجارت یا ارائه خدمات است می توانید از سایت های شرکتی استفاده نمایید . برای این کار در قدم اول باید به یک شرکت طراحی سایت مراجعه کنید.

شرکت طراحی وب سایت دارکوب در یک دهه گذشته توانسته است بیش از 3000 سایت شرکتی و تجاری طراحی نماید . برای دیدن نمونه طراحی سایت شرکتی در دارکوب می توانید به سایت قدیم شرکت مراجعه نمایید .

برای درخشیدن در فضای اینترنت باید وب سایتی خاص و حرفه ای داشته باشید . فراموش نکنید برای تبلیغات و رونق کس و کار سئو و بهینه سازی برای هر سایتی لازم می باشد .

طراحی وب سایت شرکتی

شرکت ها برای معرفی و تبادل اطلاعات با کاربران و شرکت های همراه نیاز است که در بستر اینترنت نیز فعالیت نمایند . وب سایت های شرکتی جدا از این که برای معرفی شرکت و تجارت آن طراحی می شود باید اطلاعاتی را به کاربران ارائه دهد تا آنها را به مشتری دائمی تبدیل نماید . وب سایت های شرکتی با یکدیگر تفاوت دارند اما ماهیت کارکرد آنها یکی است . بعد از انتخاب شرکت طراحی سایت ، نیاز به برنامه ریزی دارید . در برنامه ریزی باید نقشه را ه را ترسیم کنید . تمام آنچه که از طراح می خواهید را یاداشت کنید تا در اختیارش بگذارید . اطلاعاتی که می خواهید در سایت قرار دهید را از قبل جمع آوری نمایید .

برای آنکه بتوانید از رقبا پیشی بگیرید نیاز است که وب سایت های آنها را ارزیابی کنید و متفاوت تر از آنها عمل نمایید . در طراحی سایت های شرکتی اغلب موارد زیر را رعایت نمایید .

بسیاری از افراد به دلیل صرفه جویی در هزینه های خود ترجیح می دهند فقط در شبکه های اجتماعی فعالیت کنند .نمی توان گفت فعالیت در شبکه های اجتماعی به بهبود کسب و کار کمک نمی کند اما فعالیت در این شبکه ها حاشیه های مربوط به خود را دارد . همانطور که می دانید در ماه های اخیر یکی از این شبکه های اجتماعی که به صورت پیام رسان است در برخی از کشور ها فیلتر شده است و دسترسی به آن برای مردم آن کشور ها مسدود شده ، بسیاری از کسب و کار های آنلاین که در این شبکه حضور داشتند فعالیتشان مختل شده است . پس می توان گفت اعتمادی به شبکه های اجتماعی نیست . فعالیت در شبکه های اجتماعی در کنار راه اندازی یک سایت می تواند برای صاحبانش مفید واقع شود  . در ادامه به آن می پردازیم.

طراحی سایت شرکتی

هدف گذاری : در شروع کار هدف از داشتن سایت را برای خود و طراح مشخص کنید . آیا وب سایت شما فقط جنبه معرفی شرکت را دارد ؟ آیا قرار است با استفاده از سایت به کسب و کار خود رونق ببخشید و آن را گسترش دهید و …

برنامه ریزی : مهمترین اصل در هر کاری برنامه ریزی دقیق و آینده نگری است . با برنامه ریزی به مسیر موفقیت نزدیک تر می شوید .

انتخاب قالب سایت : برای انتخاب قالب معمولا طراح وب سایت کمک شایانی می تواند کند . آنها بر اساس تجربه خود می توانند بهترین کمک را در انتخاب قالب سایت به شما کنند .قالب سایت باید مرتبط با موضوع سایت و سلیقه مخاطبانتان انتخاب شود . پیشنهاد می کنیم از انتخاب قالب های پیچیده و سخت پرهیز کنید . این نوع قالب ها اغلب کاربران را گمراه می کند .

جمع آوری اطلاعات و تولید محتوا : همانطور که بارها گفته ایم مهمترین اصل هر سایت محتوای آن می باشد . محتوای سایت باید مرتبط به آن و منحصر به همان کسب و کار باشد . تصاویری که انتخاب می کنید بهتر است از خدمات و محصولات شرکت خودتان باشد . این اطلاعات و محتوا را باید در اختیار طراح قرار دهید تا در صفحات سایت درج نماید . محتوا شامل : تصاویر ، لوگوی شرکت ، راه های ارتباطی مانند : آدرس ، شماره تماس ها ، ایمیل ، شبکه های اجتماعی است ، توضیحاتی درباره شرکت و …

تحویل سایت : بعد از اتمام طراحی سایت و درج محتوا سایت را می توانید از طراح تحویل بگیرید . در این مرحله سایت را بررسی می کنید و در صورت بودن مشکلی ، طراح موظف به رفع آن می باشد .

آموزش کار با سیستم مدیریت محتوا CMS و پنل مدیریت : برای آنکه بتوانید سایت را مدیریت کنید و آن را به روز رسانی نمایید لازم است که آموزش های لازم را ببینید . در شرکت طراحی سایت دارکوب آموزش کار با پنل مدیریتی سایت به صورت رایگان می باشد و بعد از اتمام طراحی کارفرما با حضور در دارکوب می تواند آموزش های لازم جهت درج محتوا را ببینید .

پشتیبانی آنلاین و 24 ساعت در تمام طول هفته :  وقتی یک سایت راه اندازی می شود امکان دارد در طول حیات خود با مشکلاتی رو به رو گردد . بسیاری از افراد حتی بعد از آموزش هم به طور نا خواسته باعث بروز اشکالاتی می شوند . از این رو امکان دارد تمام هزینه ها و زحمات تلف شود . پس حضور یک پشتیبان همیشه لازم است . در شرکت طراحی سایت دارکوب ، کارشناسان تا یکسال پشتیبان کارفرما هستند و آنها می توانند در هر زمینه ای با کارشناسان تماس بگیرند و از پشتیبانی آنها استفاده نمایند .

در سایت های شرکتی و تجاری بسته به نوع کسب و کار موارد زیر باید موجود باشد :

درباره ما : یکی از مهمترین بخش های سایت های شرکتی معرفی شغل آنها است . در صفحه معرفی یا درباره ما باید مواردی همچون : تاریخچه تاسیس ، توضیحی درباره خدمات و محصولاتی که ارائه می دهید ، درباره موسس شرکت و چگونگی تاسیس آن ، درباره کارکنان و کارمندان و …

تماس با ما : در این صفحه باید راه های ارتباطی مشتریان با شما را ذکر نمایید . این اطلاعات شامل ؛ شماره های تماس ، پست الکترونیکی ، آدرس شعب شرکت یا دفتر مرکزی آن ، لینک شبکه های اجتماعی ، Google map آدرس ، همچنین می توان در این صفحه یک فرم ایمیل قرار داد تا مشتری در همان جا بتواند به مدیریت ایمیل بزند .

همکاری با ما : در هر سایتی یک قسمت مربوط به استخدام یا همکاری وجود دارد . در این قسمت افراد می توانند رزومه های خود را به شما ارسال نمایند یا اگر شرکتی قصد همکاری با شما را دارد به وسیله این قسمت همکاری خود را اعلام نماید .

دو زبانه : اگر کسب و کار شما بین المللی است بهتر می باشد وب سایت دو زبانه یا چند زبانه طراحی گردد . در این کسب و کار ها چون مخاطبان خارجی از سایت بازدید می کنند ، باید سایت به زبان آنها یا انگلیسی طراحی شود .

معرفی کامل محصولات و خدمات : خدماتی که ارائه می دهید را با دسته بندی زیبا و اصولی به کاربران نمایش دهید . از تصاویر مربوط به محصولات و خدمات شرکت استفاده کنید .

مقالات : با توجه به کاری که در شرکت انجام می دهید می توانید مقالاتی را تولید نمایید . به طور مثال اگر شرکت نظافتی دارید می توانید نکات نظافتی و مفید را در قالب مقاله به کاربران ارائه دهید .

گالری تصاویر : در گالری تصاویر می توان تصاویر خدماتی که به کارفرما ارائه داده اید ، تصاویر محصولات ، تصاویر جشن ها و گردهمایی کارمندان ، تصاویر جلسات برگزار شده ، تصاویر سمینار ها و … را درج نمایید .

همکاران : اگر از آن دسته از شرکت هایی هستید که با چند شرکت دیگر همکاری دارید بهتر است برای جذب کاربران از اعتبار آنها استفاده کنید و لوگو یا نام شرکت مربوطه را در قسمت همکاران یا در صفحه اصلی درج کنید .

اطلاعیه و اخبار : اخبار مربوط به حوزه کاری شرکت را می توانید در این قسمت درج نمایید . همچنین اخبار مربوط به شرکت خود مانند اطلاعیه های تخفیف ، مناقصات و مزایده ها و …

خدمات پس فروش :در صفحه خدمات پس از فروش معمولا اطلاعاتی شامل نوع خدمات پس از فروش ، راه های ارتباطی برای استفاده از خدمات جانبی و … درج می گردد.

نمونه کار های انجام شده و پروژه ها : این صفحه حاوی سابقه کاری و مشتریان شما می باشد که می تواند تصاویر یا اطلاعات خدمات انجام شده باشد . بسیاری از مشتریان به این صفحات اهمیت می دهند .

موارد گفته شده می تواند به صورت صفحات جدا یا در صفحه اصلی طراحی شود . همچنین اگر در سایت فرم یا پیش فاکتور و … وجود دارد باید امکان پرینت گرفتن نیز وجود داشته باشد . از دیگر موارد جانبی که می توان در سایت قرار داد : امکان جست و جو ، ارسال نظرات و پیشنهادات ، تاریخ و ساعت و … می باشد .

طراحی سایت شرکتی

تبلیغات و بهینه سازی سایت

برای معرفی و افزایش کاربران و بازدیدکنندگان سایت لازم است که سایت بهینه گردد . بهینه سازی یا سئو SEO باعث می شود که صفحات وب سایت با جست و جو کلمات کلیدی مربوطه  ، در صفحه اول نتایج جست و جو ظاهر شوند . این امر باعث می شود که کلیک بیشتری را دریافت کنید . از موارد مهمی که برای بهینه سازی وب سایت می توان انجام داد موارد زیر می باشد :

 • اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
 • بهینه سازی محتوا و به روز رسانی مداوم آن
 • استراتژی بازاریابی محتوا
 • استفاده از تصاویر و ویدئو های مرتبط با سایت و کاربردی
 • افزایش سرعت سایت
 • طراحی ریسپانسیو و سازگاری با تلفن همراه
 • استفاده از شبکه تحویل محتوا CDN
 • بهبود UX یا تجربه کاربری سایت
 • بک لینک سازی و ایجاد لینک ورودی و خارجی
 • انجام تبلیغات سنتی و اینترنتی

جمع بندی

برای موفقیت در کار فقط داشتن یک سایت حرفه ای کافی نیست . شما باید سعی نمایید طبق سلیقه و نظر مشتری رفتار نمایید تا آنها را به کار خود جذب نمایید . برای این کار باید از یک بازاریاب حرفه ای کمک بگیرید تا در شروع کار قدم های خود را محکم بردارید . شرکت طراحی وب سایت دارکوب آماده ارائه خدمات طراحی سایت ، سئو SEO  و بهینه سازی ، تبلیغات و بازاریابی به مشتریان می باشد .دارکوب نام تجاری ثبت شده. دارای مجوز از سازمان نظام صنفی رایانه ای و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی. رتبه چهار شورای عالی انفورماتیک کشور.

آموزشگاه طراحی وب سایت و سئو دارکوب با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای تاسیس شد.

دارکوب به عنوان شرکت خلاق توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزیده شد.