سرور سئو چیست

نوشته شده توسط طراح سایت بربروشان

آدرس کوتاه این مقاله: http://darkoob.co.ir/?p=2453

هر کسب و کاری برای موفقیت در بازار های جهانی نیازمند راه اندازی وب سایت می باشد . فضای مجازی و بستر اینترنت این روز ها باعث پیشرفت سریع بسیاری از مشاغل شده است با این حال برخی از صاحبان کسب کار نتوانسته اند با راه اندازی وب سایت و فعالیت در شبکه های اجتماعی به موفقیت برسند . برای رسیدن به موفقیت در حوزه و بستری باید اصول اساسی و اولیه مربوط به آن رعایت شود . راه اندازی وب سایت و فعالیت در شبکه آنلاین نیز اصول و قواعدی دارد . 

راه اندازی هر وب سایت از مجموعه فعالیت های مختلفی تشکیل شده است برای این منظور اغلب شرکت های طراحی وب سایت خدمات مختلف طراحی سایت را انجام می دهند . این خدمات شامل موارد زیر می باشد :

 • خدمات هاستینگ
 • ثبت دامنه
 • طراحی وب سایت
 • تولید و مدیریت محتوا
 • خدمات سئو و بهینه سازی وب
 • خدمات پشتیبانی
 • بازاریابی و تبلیغات
 • به روز رسانی وب سایت

قبل از راه اندازی وب سایت باید دامنه آن ثبت و میزبان آن مشخص شود . انتخاب هاست مناسب برای وب سایت قابل اهمیت است . بسته به نوع وب سایت ها باید یک میزبان مناسب تهیه شود .

سرور Server

server رایانه ای همیشه روشن می باشد . این رایانه همیشه باید در دسترس باشد . در بسیاری از شرکت ها و اداره ها ، تمام کامپیوتر ها تحت فرمان یک کامپیوتر بزرگتر و در محدوده یک شبکه داخلی یا همان سرور هستند . شبکه می تواند متشکل از چندین رایانه باشد . تمام رایانه هایی که از طریق اینترنت به یکدیگر متصل می باشند یک شبکه اینترنتی هستند که به آنها سرور های اینترنتی می گویند . این سرور ها وظیفه دارند تا خدماتی را به کامپیوتر های مختلف تحت شبکه اینترنتی ارائه دهند از این رو کامپیوتر ها به دو دسته تقسیم می شوند :

سرور ها server : رایانه های ارائه دهنده سرویس

کلاینت client : رایانه های دریافت کننده سرویس

همه کاربرانی که از وب سایت های مختلف استفاده می کنند ، بازی های آنلاین انجام می دهند و به طور کلی از اینترنت برای انجام کار های مختلف استفاده می کننده در واقع کلاینت هستند . کامپیوتر هایی هم که به این افراد سرویس می دهند همان سرور ها هستند . در سراسر جهانی مراکز مختلفی برای نگهداری سرور ها وجود دارد . سرور ها وظیفه دارند تا اطلاعات مشتری را نگهداری کنند و به کلاینت ها ارائه دهند . یک کامپیوتر رومیزی نیز می تواند تبدیل به سرور شود اما باید همیشه روشن بماند و ماهیانه هزینه های مختلفی برای نرم افزار های مختلف پرداخت شود .

میزبان وب یا همان host هاست نیز قسمتی از سرور می باشد که میزبان وب سایت های مختلف می باشد . وب سایت ها برای دیده شدن نیازمند میزبان هستند تا اطلاعات خود را جهت انتقال به کاربران در آن قرار دهند . هر وب سایت قبل از راه اندازی باید مقداری از فضای سرور را تهیه نماید . هاست ها انواع مختلف و حجم های متغییری دارند که با توجه به نوع وب سایت و ترافیک احتمالی آن ، انتخاب می شوند . وب سایت های فروشگاهی که مخاطبان زیادی دارند باید از هاست های پر سرعت با حجم بالا استفاده کنند . اغلب شرکت های طراحی وب سایت نظیر شرکت طراحی سایت دارکوب خدمات هاستینگ نیز ارائه می دهند . نکته قابل توجه در تهیه هاست سرعت و پشتیبانی 24 ساعت آن است .

بعد از خرید هاست و ثبت دامنه طراحی وب سایت انجام می شود .برای آنکه بتوان با استفاده از راه اندازی وب سایت به موفقیت رسید باید مخاطبان و کاربران وب سایت ها زیاد باشند . هر چه وب سایت بیشتر دیده شود به موفقیت نزدیکتر خواهد بود . همچنین داشتن استراتژی در بازاریابی آنلاین کاربران و مخاطبان را به مشتری تبدیل خواهد کرد . وب سایت ها برای آنکه بتوانند مخاطبان بیشتری داشته باشند باید بهینه سازی شوند .

سئو و بهینه سازی وب سایت

SEO : Search Engine Optimization یا بهینه سازی وب سایت مجموعه عملیات و تکنیک هایی می باشد که با استفاده از آنها یک وب سایت برای قرار گرفتن در صفحه اول نتایج موتور های جست و جو بهینه می شود . سئو به دو دسته درون صفحه و خارج صفحه on page , off page تقسیم می گردد . تمام عملیات بهینه سازی داخلی وب سایت سئو درون صفحه می باشد و تکنیک های اعمالی برای خارج وب سایت سئو خارجی است .

برای بهینه سازی وب سایت ها تکنیک های زیادی وجود دارد . بسیاری از آنها توسط موتور جست و جو گوگل اعلام شده است و برخی دیگر با تجربه افراد فعال در این حوزه معرفی شده است . با بهینه سازی ، وب سایت ها با کیفیت می شوند و رضایت کاربران و موتور های جست و جو را به همراه خواهند داشت . برخی از تکنیک های مهم سئو به شرح زیر می باشند :

 •  تولید محتوای مناسب و مفید و منحصر به فرد
 • بازاریابی محتوا
 • به روز رسانی محتوا
 • به روز رسانی طراحی وب سایت
 • افزایش سرعت وب سایت
 • استفاده درست از متا تگ ها
 • responsive کردن قالب وب سایت
 • استفاده از فریم ورک AMP برای افزایش سرعت بارگذاری وب سایت در تلفن های همراه
 • بهبود تجربه کاربری
 • بک لینک گذاری
 • اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
 • افزایش سرعت وب سایت
 • رعایت چگالی کلمات کلیدی
 • و …

موارد گفته شده تنها تعدادی از تکنیک های سئو می باشند . تفکر برخی از افراد این است ؛ که به تنهایی می توانند وب سایت خود را بهینه نمایند . اما باید بدانید سئو وب سایت بسیار تخصصی می باشد و در ابتدا باید توسط افراد حرفه ای در این حوزه انجام شود . شما می توانید برای سفارش بهینه سازی وب سایت با مشاوران شرکت طراحی وب سایت دارکوب در این زمینه تماس گیرید .

سرور سئو SEO Server

سرور سئو با استفاده از روش های مرسوم و غیر مرسوم ، بهینه سازی وب سایت را بهبود می بخشد . همچنین به افزایش ترافیک وب سایت و فروش بیشتر کمک می کند . برخی از شرکت های ارائه دهنده سرور سئو ، خدمات تولید محتوا و IP کلاس C و دیگر خدمات سئو را نیز ارائه می دهند .

میزبانی سئو بسیار مهم می باشد زیرا بر بهینه سازی وب سایت برای موتور های جست و جو تاثیر گذار می باشد . ایجاد یک وب سایت زیبا ، تنها برای جذب بازدیدکنندگان کافی نیست و اعمال دیگری باید انجام شود تا رضایت کاربران و موتور های جست و جو را به همراه داشته باشد .

Multiple IPs : یک روش جدید بهینه سازی موتور های جست و جو ، ایجاد یک کمپین بازاریابی آنلاین می شود که بر اساس آن IP ها ، نام های دامنه ، کلاس C و DNS ها در چندین وب سایت گسترش می یابد . مالکیت چندین IP برای چند سایت به صاحبان وب سایت اجازه می دهد لینک های خود را بین سایت های شان بدون موتورهای جستجو پیدا کنند .

در اغلب موارد میزبان های وب که هاست سئو را ارائه می دهند ، بسته های هاست با چندین آدرس IP کلاس C برای هر دامنه یا وب سایت را ارائه می دهند . بعضی از شرکت ها حتی سرورهای نام تجاری را بر روی آدرس های جداگانه کلاس C ارائه می دهند . این گزینه به صاحبان وب سایت ها اجازه می دهد تا بیش از یک سایت را در یک سرور میزبانی کنند ، بدون آنکه ربات های موتور جست و جو متوجه شوند همه وب سایت ها برای همان فرد یا شرکت می باشد . 

سرور اختصاصی سئو : این سرور ها به راحتی قابل تنظیم هستند و هیچ محدودیتی ندارند و صاحب سایت به راحتی می تواند به ریشه آن دسترسی پیدا کند . این سرور ها معمولا از نوع لینوکس یا ویندوز با کنترل پنل دلخواه هستند . این نوع سرور ها اختصاصی با قابلیت اطمینان بالا می باشند .

آدرس IP : هر رایانه در اینترنت دارای یک آدرس IP می باشد . سرور های میزبان وب ها نیز دارای آدرس IP می باشد . IP ها به شکل زیر هستند :

65.45.132.68

همانطور که می بینید این اعداد 4 دسته هستند به کلاس های A تا کلاس D نام گذاری می شوند .(A.B.C.D) در سرور ها وب سایت ها اغلب با نام کلاس C یکسان ذخیره می شوند . مانند زیر :

67.45.123.87
67.45.123.79

موتور های جست و جو از این اتفاق با خبر هستند و می توانند نقطه ای را که وب سایت های مرتبط با یک آدرس کلاس C تبادل لینک می کنند را مشخص نمایند .

به همین دلیل چند شرکت با این ایده سرور سئو را به وجود آورده اند . به این ترتیب می توان کلاس های C متفاوت بر روی سرور به وجود آورد . زیرا تبادل لینک بر خلاف قوانین سئو می باشد و تاثیر منفی بر بهینه سازی وب سایت دارد .دارکوب نام تجاری ثبت شده. دارای مجوز از سازمان نظام صنفی رایانه ای و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی. رتبه چهار شورای عالی انفورماتیک کشور.

آموزشگاه طراحی وب سایت و سئو دارکوب با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای تاسیس شد.

دارکوب به عنوان شرکت خلاق توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزیده شد.