آیا بالا رفتن رتبه رنک الکسا تاثیری بر سئو دارد

نوشته شده توسط

آیا بالا رفتن رتبه رنک تاثیری بر سئو دارد

مسئله ای که این روزها ذهن هر وب مستری را درگیر کرده است ، رتبه سایت در موتور جست و جو می باشد . زیرا هر چه رتبه یک سایت در موتور جست و جو بهتر باشد یقینا مخاطب بیشتری را جذب می کند . همانطور که می دانید اغلب کاربران فقط سایت های صفحه اول موتورهای جست و جو را بازدید می کنند زیرا آنها نیز می دانند سایت های با کیفیت در صفحه اول قرار می گیرند . از این رو رسیدن به صفحه اول گوگل هدف همه سایت ها می باشد . سایت ها می توانند با بهینه سازی سایت یا همان سئو خود را به صفحه اول گوگل برسانند .

رتبه الکسا چیست

یکی از رتبه بندی سایت ها توسط سایت الکسا انجام می گیرد ، الکسا در اصل یک سیستم رتبه دهی به سایت ها می باشد و با بررسی بازدیدکنندگان یک سایت به آن رتبه می دهد . البته کاربران باید از طریق سایت الکسا ، وب سایت مورد نظر خود را جست و جو نمایند یا آن را در تولبار مرورگر دستگاه خود نصب نمایند . بر این اساس ، وقتی کاربری از یک سایت بازدید می کند IP  او به سایت الکسا ارسال می شود ؛ الکسا بعد از جمع آوری IP های کاربران مختلف و بررسی آنها در طول 3 الی 6 ماه رتبه آنها را مشخص می کند . شما ابتدا نیاز است به سایت  alexa.com مراجعه کرده و در آنجا ثبت نام نمایید بدین ترتیب هر سایتی را که مورد بازدید قرار می دهید ، اطلاعات IP و صفحه مورد نظر به سرور الکسا ارسال می شود همچنین شما می توانید رتبه الکسا سایت مورد نظر را در ایران و در میان همه کشور ها مشاهده نمایید .

آیا بالا رفتن رتبه رنک تاثیری بر سئو دارد

دقت کنید وقتی رتبه یک سایت دریک کشور 1 باشد بدین معنا است که کاربران آن کشور ، آن سایت را بیشتر مشاهده کرده اند . به عنوان مثال رتبه گوگل در ایران 1 است ، یعنی کاربران ایرانی این سایت را بیشتر مورد جست و جو قرار داده اند . به معنایی دیگر رتبه سایت ها در کشورهای مختلف ، متفاوت می باشد . از طرفی برای برخی از سایت ها رتبه الکسا بسیار مهم است . مانند سایت هایی که تبلیغات به صورت بنر دارند . این گونه سایت ها برای آنکه رتبه ای بهتر در الکسا کسب کنند از نرم افزارهای خاص که در آن IP های متفاوتی وجود دارد استفاده می کنند . بدین ترتیب ترافیک بالایی از بازدید کننده ها با IP های متخلف جذب می کنند و بر رتبه الکسای آنها تاثیر خواهد گذاشت .

سئو سایت

همانطور که بارها گفته ایم ، سئو به معنای بهینه سازی یک سایت در موتور جست و جو گوگل می باشد . بر اساس سئو ، سایت ها بهینه می شوند تا در لیست نتایج گوگل قرار بگیرند . بدین ترتیب هر چه یک سایت با کیفیت باشد در لیست گوگل رتبه ای بهتر خواهد داشت . فاکتور رتبه بندی قرار گرفتن در لیست نتایج گوگل متفاوت می باشد . عوامل بسیاری را در بر می گیرد.

همانطور که گفته شد سئو فاکتور های مختلفی دارد که بر اساس آنها سایت ها می توانند در صفحات اول موتور جست و جو گوگل قرار بگیرند . از جمله موارد زیر :

بک لینک سازی : سایت های مختلف با استفاده از بک لینک گذاری در سایت های معتبر و با ترافیک بالا می توانند ، بازدید کننده بیشتری را به سمت خودد روانه کنند . بک لینک سازی تاثیر بسیاری بر سئو سایت دارد . هر چه یک سایت ترافیک بالایی داشته باشد بدین معنا است که آن سایت محبوب می باشد ، پس از سئو گوگل رتبه بهتری را کسب خواهد کرد . اما برای آنکه بک لینک سازی بر سئو سایت تاثیر بگذارد باید از راه صحیح انجام گیرد . وقتی یک سایت با استفاده از راه های نادرست و منفی ترافیک بالایی را به سمت خود روانه می کند ، بدون شک خزنده های گوگل اطلاعات آن را بررسی خواهند کرد و اگر تقلبی در کار باشد سایت مورد نظر را جریمه خواهند کرد . پس بک لینک سازی شرایطی دارد . ابتدا اینکه نباید از سایت های خرید دسته ای بک لینک استفاده نمایید ، سایتی که در آن بک لینک سازی می کنید باید مرتبط با سایت شما باشد ، بک لینک سازی در سایت های اسپم و بلک تاثیر منفی خواهد داشت.

آیا بالا رفتن رتبه رنک تاثیری بر سئو دارد

محتوای سایت : همانطور که می دانید محتوای یک سایت است که باعث می شود مخاطبان به آن مراجعه نمایند . پس در تولید آن باید دقت لازم را کرد . هوش مصنوعی گوگل نسبت به درج محتوا بسیار حساس می باشد . محتوای سایت شما کوتاه ، تکراری ، کپی از سایت های دیگر ، نا مرتبط با موضوع سایت ، نامناسب و غلط ؛ نباید باشد . محتوا باید به گونه ای باشد که مخاطب را جذب خود کند و آن مطلب را اشتراک بگذارد . هر چه کاربر مدت زمان بیشتری در سایت شما بماند نشان دهنده رضایت او از صفحت شما می باشد . گوگل نیز این موارد را در امتیاز دهی خود لحاظ می کند . وقتی محتوای سایت شما کامل و جامع و منحصر بفرد باشد سایت های معتبری به صفحه شما لینک خواهند زد . پس ترافیک بیشتری را دریافت خواهید کرد .

ریسپانیو بودن سایت : امروزه تعداد کاربرانی که به وسیله تلفن های همراه خود از سایت ها بازدید می کنند بسیار افزایش یافته است . گوگل نیز حقوق این کاربران را در نظر خواهد گرفت ، اگر سایت شما مناسب نمایش در تلفن همراه و تبلت ها باشد ، گوگل آن را در امتیاز دهی خود لحاظ خواهد کرد و بر سئوشما تاثیر می گذارد .

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : برای آنکه کاربران شبکه های اجتماعی را روانه سایت خود کنید بهتر است که در چند شبکه اجتماعی پر کاربر ایجاد حساب کاربری نمایید . مانند تلگرام و اینستاگرام . بدین ترتیب شما می توانید مطالب سایت را در آنجا به اشتراک بگذارید و از کاربران دعوت کنید تا از سایت شما نیز بازدید کنند . همچنین شما می توانید لینک شبکه های خود را در سایت قرار دهید .

سئو فاکتورهای مختلفی دارد که با رعایت آنها می توانید صفحه اول گوگل را تصاحب نمایید . گوگل بر اساس کیفیت صفحات سایت ها آنها را در جایگاه مناسبشان قرار می دهد .

آیا رتبه الکسا بر سئو سایت تاثیر دارد ؟

برخی از افراد بر این باورند که اگر رتبه الکسای سایت آنها بهتر باشد بر سئو سایت شان تاثیر گذار است . جواب این سوال به طور حتم خیر می باشد  اما دلیل آن چه می تواند باشد . همانطور که در بالا گفته شد ، رتبه الکسا بر اساس ورودی ها تعیین می گردد و  کاربران سایت باید فقط از طریق سایت الکسا ، سایت مورد نظر خود را جست و جو نمایند . در سال های اخیر به دلیل آنکه برای بعضی از افراد رتبه الکسا مهم بوده از روش های مختلف کاربر جذب نموده اند . به همین دلیل رتبه ها اکسا اغلب ، حدودی و هماره با کمی تقلب می باشد . با اینکه سیستم الکسا از این کار جلوگیری کرده است اما روش هایی وجود دارد که می وان با استفاده از آن ترافیک بالایی برای الکسا بدست آورد . همچنین راه های بهینه سازی سایت نیز گفته شد . در نتیجه می توان گفت روش های کسب رتبه در الکسا و گوگل با یکدیگر تفاوت دارد پس بهبود رتبه الکسا تاثیری بر سئو نمی گذارد زیرا گوگل فاکتور های ارزیابی الکسا برای رتبه دهی را کیفی نمی داند و به آن توجهی نمیکند همچنین گوگل نمی تواند از ورودی های سایت از طریق الکسا با خبر شود .  در بسیاری از مواقع مشاهده شد که سایتی در صفحه اول گوگل وجود ندارد اما رتبه الکسای آن مناسب است . پس رتبه الکسا تاثیری برسئو سایت نخواهد گذاشت .

آیا بالا رفتن رتبه رنک تاثیری بر سئو دارد

جمع بندی

به طور کلی می توان گفت رتبه بندی الکسا بر اساس ورودی ها و بازدید سایت می باشد . اما گوگل سایت ها را بر اساس کیفیت آنها بررسی و ارزیابی می کند . پس رتبه الکسا تاثیری بر سئو سایت نخواهد گذاشت . البته بر عکس این امر تاثیر گذار است . یعنی سئو می تواند تا حدودی بر رتبه الکسا تاثیر بگذارد بدین صورت که هر چه یک سایت بهینه تر باشد ، بازدید کننده آن بیشتر خواهد بود .info [ at ] darkoob.co.ir
تهران، سعادت آباد، چهار راه سرو، کوچه آریا، پلاک 4، واحد 7
22083926 - 22085386 - 22082258
طراحی سایت دارکوب | هاست دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد